kontakt

Naprawdę ciężko to sobie uświadomić, ale popularny label NoCopyrightSounds kończy w tym roku aż 10 lat! NCS do tej pory wypromował całą masę producentów, którzy obecnie robią światowe kariery – na czele tego składu jest oczywiście Alan Walker.

Polska scena również ma w tym labelu swoich reprezentantów, o których zdecydowanie nie można mówić, że są anonimowi. W NCS wydawało już wielu rodaków – wśród nich między innymi Diviners, Clarx, EMDI czy 3rd Prototype. O tym pierwszym aliasie co nieco później – za to skupmy się na pozostałych graczach, którzy w ostatnich dniach wspólnie z trzema innymi muzykami wzięli udział w projekcie “screen time“, będący serią supercollabów na 10. urodziny NCS.

Potężny skład

Efektem ich współpracy jest numer “Evolution“. Oprócz polskiego składu swoje trzy grosze dołożył Debris, który najprawdopodobniej doskonale rozumiał się z naszymi rodakami (#pdk). Oprócz tego swoją obecność zaznaczył dobrze rokujący ostatnimi czasy hiszpański producent o pseudonimie Castion. Na wokalu natomiast zawitał Harley Bird, który dość często pojawiał się w ostatnich latach NCS.

Jak wypada sam kawałek? W lekkim nawiązaniu do nazwy ostatniego albumu Drake’a możemy powiedzieć iż jest to “Certified EDM Banger“. Pomimo tak tak dużego nagromadzenia twórców w projekcie, w dużej mierze wybija się tu jednak styl Clarxa. Nie oznacza to jednak, że inni nie dodali czegoś od siebie.

Najbardziej polski utwór na 10. urodziny NCS znajdziecie poniżej.

To nie jedyny polski track w serii

Nie jest to jednak jedyny jubileuszowy utwór, w którego tworzeniu udział brali Polacy. Pod koniec sierpnia swoje trzy grosze do święta wytwórni NCS dołożył duet Diviners (znany także jako Foothills), który połączył siły z takimi twórcami, jak IZECOLD czy Tim Beeren.

kontakt