Spotify Top 100

Polska scena EDM już nieraz pokazywała, że – mimo małej liczby dram i sprzeczek w stosunku do innych gałęzi showbusinessu – nie jest zupełną oazą spokoju. Doskonale pokazuje to przykład z początku tego roku, gdy Fafaq i MYLØ – wcześniej współpracujący ze sobą – dość mocno pokłócili się w social mediach. Teraz po raz kolejny dochodzi do potyczki na linii dwóch polskich, dość rozpoznawalnych aliasów. Warszawski producent Clarx nagrał kilka instastories, w których zarzucił panom z duetu DJ Kuba & Neitan skopiowanie pomysłu na set u barbera.

Czarek atakuje…

W ubiegłą sobotę Czarek wrzucił na YouTube video set, który został nagrany w salonie fryzjerskim. Na podobny pomysł (który notabene na świecie był realizowany już nieraz) wpadli Kuba i Adrian, którzy również nagrali swój set w podobnym miejscu. Oba sety pojawiły się w dość krótkim odstępie czasowym – co zmotywowało Clarxa do zaprezentowania swoich przemyśleń na Instagramie.

Nie zrozumcie mnie źle, to świetny pomysł. (…) DJe mogą pomagać fryzjerom, promować ich, promować ich pracę (…) to jest wspaniałe. Ale jest kilka innych kwestii, które mnie zastanawiają…

– Clarx

W późniejszych instastories autor takich numerów jak “H.A.Y” czy “Zig Zag” idzie jeszcze dalej, zarzucając łódzkiemu duetowi nadmierne inspirowanie się utworami innych twórców. Jeden z zarzutów tyczy się utworu “Cream“, który został przyrównany do piosenki o tym samym tytule, za którą stoją Tujamo i Danny Avila.

Wątpliwości pojawiły się również w kontekście utworu “Feel The Vibe“, w którym jego twórcy mieli “zainspirować” się wydanym zaledwie kilkanaście dni wcześniej utworem “51” producenta o pseudonimie THYKIER.

Pełne nagranie z Instagrama Czarka znajdziecie poniżej.

Najgorsze jest to, że uważam tych Panów za ludzi sukcesu. Wielkie wydania, wspaniałe koncerty przed COVIDem, chodziłem na ich występy, niesamowite… to wszystko, dlaczego? Gdzie jest zabawa? Po prostu dajcie światu coś oryginalnego. Jest gazylion sposobów by zrobić utwór, jest gazylion miejsc, w których możesz zagrać seta. Po prostu ich ku*wa używajcie.

– Clarx

Kuba i Adrian stanowczo zaprzeczają

Zapytaliśmy łódzki duet o zdanie na ten temat – według Kuby i Adriana zarzuty Czarka są bezpodstawne.

“Feel The Vibe” było gotowe rok wcześniej niż ten numer, który (Czarek – przyp.red.) podał. “Cream” to cover… ale nie Tujamo, tylko Federico Franchi’ego. Nasz set był planowany od lutego. A, jak bardzo “Sweat” jest podobny do jego numeru, to chyba każdy słyszy…

DJ Kuba & Neitan

Pojawiła się również odpowiedź na Insta Story.

Mamy stanowiska obydwóch stron – tak więc klasycznie już osąd pozostawiamy Wam, jednocześnie mając nadzieję, że panowie dojdą do porozumienia.

Spotify Top 100