clout festival lil uzi vert i yeat

CLOUT Festival 2023 wjeżdża z mocnym lineup’em. Lil Uzi Vert, Yeat i NLE Choppa tego lata w stolicy!

Już w lipcu w stolicy odbędzie się CLOUT Festival 2023. Znamy już pierwszą – i to naprawdę robiącą robotę – fazę lineup’u.

kalendarz

CLOUT Festival odbędzie się już po raz drugi. Po zaskakującej z perspektywy fanów zagranicznego rapu i udanej pierwszej odsłonie wydarzenia, organizatorzy nie mają zamiaru poprzestać. Znamy już dużą część lineupu i możemy powiedzieć wprost i bez ogródek – jest grubo. W lipcu w stolicy wystąpi kilkunastu wpływowych, międzynarodowych artystów.

Pierwsze ogłoszenia

Na ten moment zostało ogłoszonych już siedmiu artystów – wśród nich Lil Uzi Vert, Yeat, Lil Gnar, czy J.I.D. Pełną listę z podziałem na dni znajdziecie poniżej. Gdyby ktoś nie wiedział – – Lil Uzi Vert, Yeat oraz NLE Choppa to rapowe gwiazdy światowego formatu. Pierwsza dwójka zagości w Polsce po raz pierwszy. NLE Choppa był już w kraju nad Wisłą w zeszłym roku podczas solowego koncertu w klubie Progresja. Natomiast Uzi miał wystąpić w 2019 roku na Open’erze, lecz niespodziewanie tuż przed festiwalem odwołał swój występ. Miejmy nadzieję, że ten incydent się już nie powtórzy.

kalendarz

8 Lipca9 Lipca
YEAT headlinerLIL UZI VERT headliner
LIL GNARJ.I.D
THOUXANBANFAUNINLE CHOPPA
SUMMER ALONE

Wiemy więcej?

Internauci z materiałów dostępnych na stronie organizatora festiwalu odszyfrowali kolejnych raperów, którzy zasilą skład lineupu. Co ciekawe, na banerze wydarzenia oraz w plikach strony internetowej widnieje napis “TBC” (to be continued). Ze znalezionych informacji wynika, jakoby na CLOUT Festival 2023 mieli jeszcze zagrać:

kalendarz

Coi Lerray (9 lipca)
Homixide Gang (8 lipca)
Jeleel
Kodak Black
Lil Skies
Rae Sremmurd (8 lipca)
$not (9 lipca)
Sheck Wes

Warto jednak pamiętać, że te informacje mogą być wyłącznie fałszywą flagą mającą zmylić szperaczy, a organizatorzy mają w planach inne duże rapowe gwiazdy. To jednak pokaże nam czas.

sunrise

O samym festiwalu

Clout Festival 2023 odbędzie się 8-9 lipca w samym centrum Warszawy – przy ulicy Łazienkowskiej, na terenie otaczającym Stadion Miejski. Co ciekawe, w zeszłym roku event miał miejsce w EXPO. Tym razem, jak widać, organizatorzy postawili na imprezę outdoorową. Bilety będzie można zakupić już 10 marca o godz. 12:00. Na razie dostępne będą tylko karnety dwudniowe. Przez pierwsze 24 godziny wejściówki będą w promocyjnej cenie 399 zł, a potem 455 zł. Dla zainteresowanych biletami jednodniowymi – można spekulować, że podobnie jak rok temu pojawią się dopiero tydzień przed eventem.

Dla osób zainteresowanych również Rap Stacją, niestety mamy złą wiadomość. Oba wydarzenia częściowo na siebie nachodzą. Ostatni dzień sławskiego festiwalu (5-8 lipca) wypada na pierwszy Clouta (8-9 lipca).

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?