Co najlepiej sprzedawało się w 2022 na Beatporcie? Roczne podsumowanie portalu

Ubiegły rok ponownie ubiegł pod znakiem dominacji tech house’u, ale nie w tym gatunku obraca się artysta nr 1.

PDC

Jak co roku, Beatport opublikował podsumowanie minionych 12 miesięcy. Dowiadujemy się z niego jacy artyści, utwory, czy wytwórnie sprzedawały się najlepiej. W zeszłym roku królowali między innymi John Summit oraz Fred Again.. ze swoim “We’ve Lost Dancing”. Jak było w 2022?

Tech House wciąż na tronie

W czołówce najlepiej sprzedających się utworów znajdziemy przede wszystkim tech house. Nawet utwory zakwalifikowane na Beatporcie do innych kategorii często wpasowują się w tą stylistykę. Na szczycie znalazł się dobrze znany przedstawiciel gatunku, czyli FISHER. Mowa tu o jego remiksie do “World Hold On” Boba Sinclara. Jak widać, Australijski fenomen nie potrzebuje zrobić wiele, by pozostawić jakąkolwiek konkurencję w tyle. Podium domknęły produkcje, które podbiły w tym roku radiowe stacje, czyli “Ferrari” Jamesa Hype oraz “Afraid To Feel” wschodzącego duetu LF SYSTEM. Dalej na liście znajdziemy tech house, tech house… i jeszcze raz tech house.

emuze.me

TOP 10 najlepiej sprzedających się utworów w sklepie Beatport

 1. Bob Sinclar   World Hold On (Fisher Rework)
 2. James Hype, Miggy Dela Rosa – Ferrari
 3. LF SYSTEM – Afraid To Feel
 4. John Summit – La Danza
 5. BLOND:ISH, Francis Mercier, Amadou & Mariam – Sete
 6. Piero Pirupa – We Don’t Need
 7. Mau P – Drugs From Amsterdam
 8. Da HoolJoel Corry – The Parade
 9. Shermanology, FISHER  It’s A Killa
 10. Supermode  Tell Me Why (MEDUZA Remix)

Nic jednak straconego dla fanów innych brzmień. Beatport przygotował bowiem zestawienia Top 100 najlepiej sprzedających sie utworów dla każdej kategorii gatunkowej. Znajdziecie je na oficjalnym koncie Beatporta. Jest w czym przebierać!

Purple Disco Machine na szczycie

Pomimo ogólnej dominacji tech house’u, najlepiej sprzedającym się artystą był przedstawiciel zupełnie innych brzmień. Mowa tu o obecnym królu disco, czyli Purple Disco Machine. Do tak wysokiej pozycji przyczyniły się w tym roku między innymi remiksy do “About Damn Time” Lizzo czy “Coma Cat” Tensnake’a. Podium uzupełniły obecne house’owe gwiazdy, czyli John Summit oraz Vintage Culture. Na kolejnych pozycjach znajdziemy innych przedstawicieli tech house’u oraz wielogatunkowe maszyny, takie jak David Guetta i Tiesto.

PDC

 1. Purple Disco Machine
 2. John Summit
 3. Vintage Culture
 4. James Hype
 5. David Guetta
 6. FISHER (OZ)
 7. CID
 8. Tiesto
 9. Joel Corry
 10. Claptone

Beatport wyróżnił też trzech artystów z największym przyrostem względem ubiegłego roku. Byli to Mala Ika, Enoo Napa oraz Biesmans. Wszyscy trzej są przedstawicielami old-schoolowych brzmień określanych dzisiaj często mianem dark disco. Czyżby takie klimaty miały swój szczyt popularności dopiero przed sobą?

Afterlife puka do drzwi uznanym markom

W zestawieniu najlepiej sprzedających się wytwórni tradycyjnie nie doszło do wielkich zmian. Zwyciężyło ponownie kultowe Defected, przed równie uznanym Toolroom. Wyjątek jest jeden – na podium dobiła wytwórnia Afterlife, która w zeszłym roku nie była nawet w czołowej dziesiątce. Nie powinno to jednak dziwić. Label Tale Of Us miał za sobą wyjątkowo mocny rok, z wieloma hitami podbijającymi zarówno underground’owy jak i mainstage’owy świat. Czołową 10 uzupełniły uznane marki jak Drumcode, Spinnin’ Records, czy Ultra.

 1. Defected
 2. Toolroom
 3. Afterlife Records
 4. Drumcode
 5. SPINNIN’ RECORDS
 6. Anjunadeep
 7. Ultra
 8. Repopulate Mars
 9. Glasgow Underground
 10. Armada Music

emuze.me

Total
16
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?