kontakt

Niestety stało się to, czego wszyscy w głębi duszy się spodziewali. Sunrise Festival oficjalnie został przeniesiony na przyszły rok i tym samym dołączył do takich marek jak Open’er Festival.

Raczej nikt nie powinien być zaskoczony takim obrotem spraw. Event na trzydzieści, czy czterdzieści tysięcy osób jest w tym momencie niemożliwy do zrealizowania. Wiązałoby się z tym zbyt duże ryzyko, nawet w obliczu coraz lepszych statystyk szczepień. Pozostaje nam więc obejść się smakiem… ale tak nie do końca. Ekipa MDT Production szykuje bowiem coś specjalnego na mniejszą skalę. O wszystkim poinformował sam Krzysztof Bartyzel (jeden z organizatorów imprezy, znany jako DJ Kris) w specjalnym wywiadzie, którego udzielił dla RMF MAXXX.

Sunrise dopiero za rok

Jak już wczoraj informowaliśmy, Sunrise Festival nie zmienia lokalizacji. Organizatorom udało się dogadać z władzami Kołobrzegu, dzięki czemu “festiwal wschodzącego słońca” zostaje na lotnisku w Podczelu na kolejnych 9 lat.

Oficjalnie festival w pełnej frekwencji i z dotychczasowym rozmachem odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2022 roku. Cały czas trwają rozmowy, aby udało się zatrzymać wszystkich dotychczas zapowiedzianych artystów. Co ważne, organizatorzy pracują nadal nad sprowadzeniem wielu gwiazd światowego formatu. Mają to być artyści, którym – jak powiedział Krzysztof Bartyzel – “Dimitri Vegas & Like Mike mogą czyścić buty”.

Wszystkie bilety, które miały być ważne w tym roku, będą mogły spokojnie zostać wykorzystane na kolejnej edycji.

W tym roku specjalna impreza

Oprócz tego posiadanie wejściówek na 2022 rok umożliwi specjalne zniżki oraz pierwszeństwo kupna biletu na wydarzenie, które ma odbyć się jeszcze w te wakacje. Organizatorzy Sunrise Festival planują zorganizować mniejszy event z frekwencją do 5000 osób. Odbędzie się on w dniach 23-24 lipca 2021r. Zostaną przygotowane 2 sceny – na jednej będziecie mogli usłyszeć brzmienia house i techno, na drugiej zaś trance oraz szeroko pojęty EDM.

Co ważne, osoby zaszczepione wejdą na teren imprezy bez problemu – zaś niezaszczepione będą mogły skorzystać z szybkich testów. Krzysztof Bartyzel zaznaczył, że wielkich gwiazd nie będzie, ale muzycznie nie będziemy narzekać. Dla starych wyjadaczy gratką może być wspólny projekt Krzyśka i DJa Matysa. W razie dużego zainteresowania i wyprzedania biletów na event, możliwe są dwa weekendy zabawy. Do kalendarza dołączyłyby wtedy daty 16 i 17 lipca. Mniej więcej za dwa tygodnie możemy spodziewać się konkretów oraz lineup’u.

A to nie koniec!

Krzysztof Bartyzel potwierdził również, że stworzył nowy singiel, którego premiera nastąpi niedługo. Wkrótce zostaną podane także nowe informacje związane z ASOT 1000 – imprezą, która ma odbyć się w październiku w krakowskiej Tauron Arenie, a którą to po stronie polskiej koordynuje MDT Production.

Mimo tego, że nie uda się zorganizować Sunrise Festival w pełnej krasie, organizator przygotował ciekawą alternatywę, której z pewnością warto się przyglądać. Oby się udało!

foto: Gromysz

kontakt