crazy-frog-return

Crazy Frog powraca po 12 latach! Na tapecie rapowy klasyk oraz tiktokowy hit

Legendarny projekt Crazy Frog powraca po 9 latach przerwy! Czy sprosta on rynkowi muzycznemu w dzisiejszych czasach?

pdc

Wczesne lata dwutysięczne to okres, w którym powstało wiele postaci generowanych komputerowo i kreowanych na muzyczne gwiazdy. Symbolem tych lat jest chociażby projekt Crazy Frog, którego ciężko dziś nie kojarzyć. Szalona Żaba brała na tapet popularne muzyczne motywy przerabiając je na modłę obecnych trendów. W ten sposób dostaliśmy legendarny już przebój “Axel F“, który w oryginale ukazał się w 1984 i mogliśmy usłyszeć go w filmie “Gliniarz z Beverly Hills”. O sukcesie tanecznej wersji niech świadczą ponad 3 miliardy wyświetleń w serwisie YouTube.

Wielki powrót

Teraz, twórcy kultowej postaci powracają z nowym materiałem po aż 12 latach przerwy.

Po powrocie projektu Crazy Frog w 2021 mogliśmy spodziewać się wielu współczesnych udziwnień, jednak twórcy zachowali tu ducha oryginalnego brzmienia i oddanie oldskulowym brzmieniom. Numer zatytułowany “Tricky” to nowa wersja kultowego numeru formacji Run DMC. Z kolei w warstwie instrumentalnej słychać dźwięki charakterystyczne dla projektu Crazy Frog. Nawet teledysk w dużej mierze odnosi się do starych pomysłów Erika Wernquista.

Niemniej jednak nawiązań do obecnych trendów. Track jest oparty na motywie “M To The B“, który jest bardzo popularny na platformie TikTok. Nie powinno to dziwić – wszak twórca projektu Crazy Frog w zapowiedziach sprzed kilku tygodni wspominał o inspiracjach tym zakątkiem muzyki.

Czy to zażre?

Pozostaje dość jedno ważne pytanie – czy Crazy Frog w dzisiejszych czasach ma szansę ponownie zaistnieć? Co do tego mamy dość spore obawy. Debiut tego projektu w 2005 był strzałem w 10 i idealnie trafił ze swoją “dziwnością” w odpowiednie lata. Dziś na tego typu wytwory można spojrzeć co najwyżej jako ciekawy, ale jednak – relikt przeszłości.

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?