Doczekamy się funkcji HiFi na Spotify? Pogłoski mówią, że nawet w tym roku

Usługa, której wielu użytkownikom Spotify brakowało w ostatnich latach, być może pojawi się jeszcze w tym roku.

kalendarz

Jeszcze kilka lat temu muzyki słuchało się w głównej mierze za pośrednictwem fizycznych krążków bądź plików zapisanych na dyskach. Postęp technologiczny sprawił jednak, że teraz – by posłuchać utworów swoich ulubionych artystów – większość wykorzystuje aplikacje streamingowe, których popularność ciągle rośnie. Jedną z najpopularniejszych usług jest Spotify, która od dłuższego czasu zapowiada wprowadzenie podobnej do tego, co ma Tidal, usługi z jakością dźwięku HiFi. Na pogłoskach się jednak zazwyczaj kończy – choć w tym roku ma być inaczej.

Wkrótce Hi-Fi

Konkurencja na rynku streamingowym jest spora i każdy walczy o klienta, oferując przeróżne pakiety. O tym, że szwedzki gigant planuje wprowadzenie Spotify Premium HiFi mówi się już od kilku lat. Podczas, gdy konkurencja już od jakiego czasu oferuje możliwość słuchania muzyki w najwyższej jakości firma z zielonym logo jeszcze tego nie wprowadziła, lecz to ma się niedługo zmienić. Bloomberg poinformował, że usługa premium, która będzie oferowała dźwięk HiFi, ma być wprowadzona w ciągu najbliższych miesięcy. Początkowo opcja będzie dostępna będzie tylko za oceanem, ale z czasem może szybko być oferowana również klientom na Starym Kontynencie. Można się spodziewać, że ta opcja będzie droższa od podstawowego pakietu, który kosztuje 19,99 zł – podobna funkcja na platformie Tidal kosztuje niecałe 40 zł.

emuze.me

Na więcej szczegółów i terminów odnośnie wprowadzenia wyższej jakości dźwięku musimy jeszcze poczekać, niemniej wydaje się, że jesteśmy już bliżej końca. O tym, jaka będzie cena pakietu premium oraz co będzie dokładnie zawierał, przekonamy się za jakiś czas.

emuze.me

ultra

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?