ghostproductions.pl

Imprezy, które zaplanowały swoje pierwsze edycje na 2021 rok mają aktualnie trudny orzech do zgryzienia. Niektóre już teraz skapitulowały, ogłaszają przeniesienie się na późniejsze terminy lub rezygnację z organizacji tegorocznej edycji. Są też takie, u których cicho jak makiem zasiał, a brak informacji trzyma w niepewności tych, którzy zakupili bilety. Do niedawna do tego grona należało EDC Portugal. Do tej pory nie było zbyt wiele informacji ze strony organizatora. Tak naprawdę istotne informacje dotyczące przyszłości festiwalu pochodziły od lizbońskiego rządu, który zapowiedział zezwolenie na organizację imprez w okresie letnim. Teraz zespół odpowiedzialny za pierwszą edycję portugalskiej odmiany flagowej imprezy z oferty Insomniac wydał krótkie oświadczenie związane z aktualną sytuacją.

Koniec niepewności?

Osoby, które planują się wybrać na europejską edycję Electric Daisy Carnival, nie muszą już walczyć z domysłami. Organizator opublikował post, w którym dość skrótowo opisuje aktualny stan rzeczy. Zespół odpowiedzialny za imprezę nie ukrywa, że chciałby, byśmy mogli bawić się jeszcze w tym roku. Ważną datą dla potencjalnych uczestników jest 10 maja. To właśnie wtedy zostanie opublikowana informacja, czy EDC Portugal ma szansę się odbyć w tym roku.

W sytuacji, gdy pierwsza edycja festiwalu będzie miała w czerwcu 2021 roku, organizatorzy imprezy podejmą współpracę z lokalnymi władzami związaną z programem szybkich testów COVID-19. Jeśli wylot do Portugalii nie będzie możliwy z powodu obowiązujących obostrzeń, będzie można starać się o zwrot kosztów za wstęp na festiwal. Podobnie będzie również w sytuacji, kiedy impreza przeniesie się na 2022 rok.

Dziękujemy wam za taką cierpliwość, jaką wykazaliście się w mijających miesiącach. Robimy co w naszej mocy, by was bezpiecznie ugościć już w czerwcu.

10 maja ogłosimy, czy EDC Portugal się odbędzie. Jeśli to tylko będzie możliwe, damy wam znać o tym szybciej. Zostało mało czasu, a tak wygląda obecny stan rzeczy w Unii Europejskiej. Jeśli będziemy mogli ruszyć z pracą przy obecnej dacie, to wtedy będziemy pracować z urzędnikami państwowymi nad kompleksowym programem testów. Jeśli jednak impreza przeniesie się na 2022 rok, będziecie mieli opcję by przenieść swój bilet na nową datę lub żądać zwrotu pieniędzy. Będziecie również mieć możliwość zwrotu w momencie, gdy nie będziecie mogli wjechać na teren Portugalii z waszego kraju.

Więcej informacji wkrótce. Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy razem na plaży!

Na korzyść włodarzy EDC Portugal może działać sytuacja koronawirusowa. Prezydent kraju Marcelo Rebelo de Sousa ogłosił podczas telewizyjnego wystąpienia zniesienie stanu wyjątkowego. Jest to związane ze sporym spadkiem liczby zakażeń.

Słoneczna zabawa wśród gwiazd

Kibicujemy, by EDC Portugal mogło odbyć się jeszcze w tym roku. Na pierwszą edycję imprezy zapowiedziano ponad 120 artystów, którzy mieliby zagrać na pięciu scenach. Swoich ulubionych artystów na festiwalu znajdą słuchacze najpopularniejszego EDMu, jak i również fani house, techno, hardstyle i drum and bassu. To właśnie śmietankę artystów tych gatunków będziemy mogli usłyszeć na europejskim Electric Daisy Carnival. Mimo małej ilości dubstepowych reprezentantów w porównaniu do oryginału mającego miejsce na terenie Las Vegas, lista artystów powinna zadowolić każdego fana EDMu. Cały skład lineupu znajdziecie tutaj.

ghostproductions.pl