Tune Of The Year

Portugalia to jeden z tych krajów, który coraz lepiej radzi sobie z walką z epidemią. Spadek liczny zachorowań sprawia, że miejscowy rząd zaczyna luzować obostrzenia. To, co z pewnością ucieszy fanów muzyki, to informacja o zgodzie rządu na organizowanie imprez masowych już od maja.

EDC (zapewne) się odbędzie

Zgodnie z przygotowanym planem portugalskiego rządu imprezy masowe mogą powrócić już od 3 maja. Co prawda początkowo będzie to w znacznie ograniczonej ilości osób i odpowiednimi środkami bezpieczeństwa – ale tak szybko określona datasprawia, że można planować różne wydarzenia. Z takiego rozwoju sprawy z pewnością cieszą się organizatorzy wielu miejscowych imprez. Wśród nich jest agencja Insomniac, która chce właśnie w Portugali zorganizować europejską edycję Electric Daisy Carnival. Ta jest planowana na 18-20 czerwca, więc ze sporym zapasem czasowym od planowanej zgody. Przypomnijmy, że organizatorzy EDC Europe ogłosili już 120 artystów, którzy wstąpią w Portugali. Wśród nich są między innymi Armin van BuurenDimitri Vegas & Like MikeDJ Snake czy Tiesto.

Oczywiście warto tutaj podkreślić, że majowa data to wariant optymistyczny. W przypadku pogorszenia sytuacji związanej z koronawirusem, moment w którym będzie można organizować eventy i festiwale zostanie przeniesiony na dalsze miesiące.

Kto kolejny?

Coraz więcej krajów zaczyna luzować obostrzenia, co pozwala na organizowanie imprez. Niedawno pisaliśmy też o testowych imprezach w Hiszpanii i Holandii, gdzie odbyły się mniejsze imprezy, by sprawdzić transmisję koronawirusa w zatłoczonych miejscach. W Polsce organizatorzy FEST Festival ogłosili pierwszą fazę lineupu planowanej na sierpień imprezy.

Wydaje się więc, że zezwolenie na imprezy masowe to kwestia czasu w kolejnych krajach. Pozostaje jeszcze pytanie – na jakich warunkach? Brytyjczycy chcieliby pozwolić na udział w takich wydarzeniach tylko osobom zaszczepionym. Taki scenariusz wydaje się być jednak mało prawdopodobny w innych krajach, gdzie kolejka do szczepienia jest bardzo długa. Niemniej pozostaje nam czekać na kolejne dobre informacje.

Tune Of The Year