Mieli scenę na FEST Festivalu, teraz zawieszają działalność? Zaskakujące informacje o kolektywie Possession

Poznański klub Tama, gdzie były organizowane imprezy Possession, poinformował o tym, że francuski kolektyw techno zawiesił działalność.

PDC

Jednym z najciekawszych zjawisk w ostatnim czasie na polskiej scenie techno bez wątpienia było pojawienie się francuskiego kolektywu Possession. Specjaliści od mocnego techno nierzadko organizowali swoje imprezy w poznańskim klubie Tama, zaś w sierpniu brand ten przejął jedną ze scen na FEST Festivalu. Informacje docierające do nas jak dotąd świadczyły o tym, że Francuzi idą do przodu – w tym roku udało im się nawet zorganizować własny festiwal. Pojawiają się jednak informacje o tym, że mógł być to łabędzi śpiew organizacji.

Possession zawieszone?

W styczniu miała odbyć się pierwsza w tym roku impreza Possession w Tamie. Niestety, jak czytamy na social mediach poznańskiego klubu, wydarzenie to odbędzie się pod inną marką. Powód ma być prosty – Francuzi postanowili niespodziewanie zawiesić działalność.

emuze.me

Niestety Possession, które odbyło się u nas 10 listopada okazało się być ostatnią imprezą w historii kolektywu – Possession przynajmniej na razie zawiesiło działalność.

Włodarze poznańskiej miejscówki postanowili jednak kontynuować serię imprez w klimacie, jaki towarzyszył wydarzeniom Possession. Pierwszy event pod nazwą Obsession ma odbyć się 26 stycznia.

Nie umiemy wyobrazić sobie Tamy bez takiego przewozu, dlatego na czas ich nieobecności za wiedzą i bez sprzeciwu ekipy Possession postanowiliśmy kontynuować to, co tworzyliśmy razem od półtora roku.

27 stycznia startujemy z cyklem Obsession, który będzie bezpośrednią kontynuacją Possession z zachowaniem wszystkich zasad, które znacie z poprzednich imprez na czele z wolnością i miłością do muzyki oraz ludzi. Tak, jak poprzednio, merytorycznego wsparcia udzieli nam ekipa pozqueer.

To Wy tworzyliście niesamowitą atmosferę tych imprez, więc wierzymy, że uda się to powtórzyć, a hedonizm i ciężkie brzmienia zagoszczą w Izbie Rzemieślniczej na dobre.

Wiele na to wskazuje…

Samo Possession nie odniosło się do informacji poznańskiego klubu. Mimo to, trwająca już od dwóch miesięcy zupełna cisza na social mediach kolektywu może potwierdzać wieści opublikowane przez Tamę. Ostatni post pojawił się na początku października – była to zapowiedź kolejnego epizodu podcastu. Smaczku może dodawać fakt, iż na facebook’owych relacjach Possession pojawił się post promujący nowy projekt o nazwie Neoptera. Pierwsza impreza pod tą marką ma odbyć się w Paryżu już w ten weekend.

PDC

W każdym razie – mamy nadzieję, że anonsowane przez Tamę “zawieszenie działalności” Possession nie będzie oznaczać zupełnego zamknięcia projektu. Szczególnie, że takeover podczas FEST Festivalu wspominamy naprawdę dobrze!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?