Daft Punk stworzy soundtrack do horroru? Sprzeczne sygnały od reżysera i producentów

Reżyser Dario Argento zdradził w jednym z wywiadów, że muzykę do jego nowego filmu tworzy Daft Punk. Niedługo potem oświadczenie wydali producenci filmu

pdc

Minęło aż siedem lat od czasu, gdy francuski duet Daft Punk wydał swój ostatni dotychczas album. “Random Access Memories” szturmem podbiło serca wielu słuchaczy na całym świecie i zostało obficie nagrodzone chociażby statuetkami Grammy. Od tego czasu Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homem-Christo pojawili się jedynie na albumie “Starboy” amerykańskiego piosenkarza The Weeknd. Masa osób czeka na powrót francuskich elektroników i w ostatnim czasie znów zapaliło się światło nadziei na to, że stanie się to już wkrótce!

Zamaskowany duet wkracza w świat horroru?

Włoska legenda kina grozy Dario Argento w swoim wywiadzie dla La Repubblica powiedział kilka słów na temat swojego najnowszego filmu “Czarne Okulary“. Twórca produkcji z gatunku określanego jako giallo, zdradził, że muzykę do jego nowego dzieła stworzy sam duet Daft Punk!

Co ciekawe – Panowie w kultowych kaskach są dużymi fanami twórczości autora takich filmów jak “Suspiria” czy “Głęboka Czerwień“. Jak stwierdził reżyser, to właśnie oni wyszli z propozycją stworzenia soundtracku. Prace nad muzyką miałyby trwać już teraz, a artyści mieliby dołączyć do ekipy produkcyjnej po otwarciu granic przez Włochy.

Sprzeczne sygnały

I tu mówimy “stop”, bowiem niedługo po opublikowaniu wywiadu swoje trzy grosze dołożyli producenci filmu. Ci postanowili stanowczo zdementować informacje podane przez reżysera.

Urania Pictures oraz Getaway Films, producenci filmu ‘Dark Glasses’ Dario Argento, pragną zareagować na krążące plotki, będące efektem wywiadu reżysera dla gazety ‘Repubblica’. Poinformował w nim, że muzykę do jego nowego filmu skomponuje grupa Daft Punk. Argento bardzo chciałby współpracować z Daft Punk, ale nie zostały podpisany żadne umowy, ani nie podjęto stosownych rozmów w tej kwestii. Film znajduje się aktualnie w fazie preprodukcji i nie zajmujemy się dziś życzeniami Argento.

oświadczenie producentów filmu

Trzeba przyznać, że pa formacjanowie się nie dogadali. Ale wróćmy do muzyki – bo Daft Punk ma już doświadczenie w muzyce filmowej. W 2010 roku Francuzi stworzyli kapitalną ścieżkę dźwiękową do w naszej opinii dość średniego filmu “Tron: Dziedzictwo“.

Premiera “Czarnych Okularów” została przewidziana na przyszły rok, jednak duet już teraz pracuje nad muzyką do niego. Daft Punk dołączą do ekipy filmowej Argento, gdy tylko Włochy otworzą granicę. To może być jedno z najciekawszych połączeń ostatnich lat!

pdc

Total
14
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?