daft punk

Daft Punk powróci jeszcze tej wiosny? Tajemnicze dokumenty krążą po sieci…

Fani Daft Punk jeszcze w tym roku mogą się doczekać piątego studyjnego albumu swoich ulubieńców. Wiele na to wskazuje, ale na potwierdzenie trzeba czekać.

silesia beats

Tego aliasu absolutnie nikomu nie trzeba przedstawiać. Francuski duet Daft Punk ma na koncie wiele przebojów, które przez lata zapisały się do kanonu muzyki elektronicznej. Ostatni ich studyjny album ujrzał światło dzienne w 2013 roku – to właśnie z “Random Access Memories” pochodzi chociażby przebój “Get Lucky“.

Z kolei ostatnia produkcja Francuzów to “I Feel It Coming” – collab z The Weeknd zawojował stacje radiowe w 2017 roku, pozostając w wielu z nich po dziś dzień.

jay_cluss

Fani producentów prezentujących się w futurystycznych hełmach, z niecierpliwością czekają na kolejne premiery od swoich ulubieńców. Szczególnie, że w ostatnich miesiącach zaczyna robić się coraz głośniej o potencjalnym wydaniu piątego albumu studyjnego. Pogłoski te w ciągu ostatnich godzin stały się jeszcze głośniejsze – a to za sprawą wpisu opublikowanego na portalu Reddit. Znajdziemy w nim dwa zdjęcia, mające przedstawiać dokument referencyjny dotyczący długo wyczekiwanego albumu Francuzów.

ultra

Nowy album Daft Punk już wkrótce?

Według informacji zawartych w materiale, najnowsze studyjne wydawnictwo Daft Punk miałoby ujrzeć światło dzienne 26 maja, nakładem Columbia Records. Wydawnictwo miałoby zawierać 12 produkcji, wśród nich między innymi collab z formacją Cassius (której jeden z członków popełnił samobójstwo).Nie da się na ten moment stwierdzić na sto procent, czy podane w materiałach informacje odpowiadają faktom. Niemniej materiał może sprawiać wrażenie godnego zaufania z racji dosyć sporej liczby szczegółów:

– wydanie na rynek japoński zawierałoby dodatkowy utwór – podobna sytuacja była na poprzednich projektach formacji
– wymienieni w arkuszu przedstawiciele prawni współpracowali już wcześniej z duetem
– wymieniony w arkuszu inżynier miksu, Nathan “Mick” Guzauski, maczał palce w tworzeniu “Random Access Memories”

silesia beats

Niby tak, ale nie do końca…

Wymienione wyżej wnioski oczywiście nie pozwalają nam uznać, że materiały opublikowane w sieci są w stu procentach zgodne z prawdą. Jednak jeśli okazałoby się, że jest to fake – to jego autorowi zdecydowanie należałyby się wyrazy uznania za dbałość o szczegóły. Tymczasem czekamy na informacje, które mogłyby potwierdzić lub zaprzeczyć prawdziwości Redditowych rewelacji.

kalendarz

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?