ghostproductions.pl

Świąteczny czwartek musimy niestety rozpocząć smutną wiadomością. Ubiegłej nocy zmarł jeden z członków legendarnego już duetu CassiusPhilippe “Zdar” Cerboneschi. Jak donosi jego agent Sebastien Farran, francuski producent przypadkowo wypadł przez okno paryskiego budynku. Śmierć Zdara z pewnością jest tragedią dla wszystkich fanów muzyki house i disco.

Duet Cassius miał niesamowity wpływ na rozwój tanecznej muzyki elektronicznej. Album “1999do dziś uważany jest za jeden z klasycznych albumów gatunku French House. Remake jednej z piosenek – “Feeling For You” – stworzył swego czasu sam Avicii.

Philippe Cerboneschi był silnie powiązany z legendarną dla francuskiej muzyki elektronicznej wytwórnią Ed Banger, gdzie wspólnie ze swoim kolegą z duetu, Hubertem wydawali sporo swoich utworów. Francuz zdobył również w 2009 roku nagrodę Grammy za mix i produkcję albumuWolfgang Amadeus Pheonix” autorstwa indie popowego zespołu Pheonix.

Tragiczna wiadomość zbiegła się w czasie z ważnym dla Cassius wydarzeniem – jutro bowiem miał ukazać się nowy album duetu, zatytułowany “Dreams“. Cały czas czekamy na ewentualne oficjalne stanowisko Cassius – nie wiemy bowiem, czy album zostanie wydany. Nie mamy także wiedzy odnośnie tego, czy Hubert Blanc-Francard – a więc współtwórca duetu – będzie chciał kontynuować projekt samodzielnie.

Jedno jest pewne – Philippe Cerboneschi zostawił po sobie ogromną spuściznę, która zostanie zapamiętana przez pokolenia.

ghostproductions.pl