Spotify Top 100

Musimy przyznać, że w życiu nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw. Wszyscy czekali na powrót francuskiego duetu Daft Punk, który od 2013 roku nie uraczył nas żadnym albumem, a od 2017 roku – żadnym nowym utworem. Tymczasem wychodzi na to, że już raczej od panów Thomasa i Guy-Manuela nie usłyszymy niczego nowego. Legendarny duet ogłosili koniec swojego wieloletniego działania. Zostało to ogłoszone w dość nieoczywisty sposób.

Panowie po 5 latach przerwy wrzucili na swój youtube’owy kanał nowe wideo, zatytułowaneEpilogue“. Jest to fragment filmu “Electroma” ich autorstwa z 2006 roku. Prawie ośmiominutowy filmik ukazuje Francuzów w swoich charakterystycznych kaskach na pustyni. W robocie Guya pojawia się charakterystyczne odliczanie a Thomas odchodzi w drugą stronę. Po pewnym czasie 1/2 duetu Daft Punk wybucha. Chwilę później pojawia się muzyka i plansza z rękami robotów oraz napisem 1993-2021. Sugeruje to wyraźnie, iż uwielbiany przez wielu duet w tym roku rozdziela się. Wiadomość o rozpadzie duetu potwierdziła dla portalu Pitchfork działająca już od dwóch dekad w branży muzycznej publicystka Kathryn Frazier. Nie znamy jednak powodu zakończenia współpracy.

Przypomnijmy – duet Daft Punk został stworzony w 1993 roku. Pierwszy ich singiel został upubliczniony dwa lata później, zaś ich pierwszy studyjny album – zatytułowany “Homework” – pojawił się na rynku w 1997 roku. Francuzi wylansowali wiele utworów, które na stałe trafiły do swoistego kanonu muzyki tanecznej.

Ich ostatnie największe hity powstały we współpracy z The Weeknd – single pokroju “I Feel It Coming” czy “Starboy” podbiły stacje radiowe całego świata.

Spotify Top 100