daft-punk

To koniec Daft Punk. Kultowy francuski duet rozpada się

Francuski duet Daft Punk po 28 latach rozpada się. Wiadomość tą potwierdziła dla Pitchfork publicystka Kathryn Frazier.

sunrise

Musimy przyznać, że w życiu nie spodziewaliśmy się takiego obrotu spraw. Wszyscy czekali na powrót francuskiego duetu Daft Punk, który od 2013 roku nie uraczył nas żadnym albumem, a od 2017 roku – żadnym nowym utworem. Tymczasem wychodzi na to, że już raczej od panów Thomasa i Guy-Manuela nie usłyszymy niczego nowego. Legendarny duet ogłosili koniec swojego wieloletniego działania. Zostało to ogłoszone w dość nieoczywisty sposób.

Panowie po 5 latach przerwy wrzucili na swój youtube’owy kanał nowe wideo, zatytułowaneEpilogue“. Jest to fragment filmu “Electroma” ich autorstwa z 2006 roku. Prawie ośmiominutowy filmik ukazuje Francuzów w swoich charakterystycznych kaskach na pustyni. W robocie Guya pojawia się charakterystyczne odliczanie a Thomas odchodzi w drugą stronę. Po pewnym czasie 1/2 duetu Daft Punk wybucha. Chwilę później pojawia się muzyka i plansza z rękami robotów oraz napisem 1993-2021. Sugeruje to wyraźnie, iż uwielbiany przez wielu duet w tym roku rozdziela się. Wiadomość o rozpadzie duetu potwierdziła dla portalu Pitchfork działająca już od dwóch dekad w branży muzycznej publicystka Kathryn Frazier. Nie znamy jednak powodu zakończenia współpracy.

kalendarz

Przypomnijmy – duet Daft Punk został stworzony w 1993 roku. Pierwszy ich singiel został upubliczniony dwa lata później, zaś ich pierwszy studyjny album – zatytułowany “Homework” – pojawił się na rynku w 1997 roku. Francuzi wylansowali wiele utworów, które na stałe trafiły do swoistego kanonu muzyki tanecznej.

kalendarz

Ich ostatnie największe hity powstały we współpracy z The Weeknd – single pokroju “I Feel It Coming” czy “Starboy” podbiły stacje radiowe całego świata.

kalendarz

sunrise

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?