Poznajcie Dane’a – osiemnastolatka, który wkrótce może namieszać na polskiej scenie

Osiemnastoletni producent tworzący pod pseudonimem Dane postawił w swoim ostatnim singlu na bass house, mieszając go nieco z innymi stylami.

kontakt

Młodzi Polacy coraz lepiej sobie radzą na rynku muzyki elektronicznej, co na Shining Beats często podkreślamy. Nasz hasztag #POLANDSTRONK jest coraz częściej widoczny na naszej stronie, a to dobrze znaczy o poziomie produkcji naszych producentów. Teraz mamy kolejną okazję, by go wykorzystać – tym bardziej, że rzecz dziś o kimś, kogo zapewne poznacie właśnie za sprawą tego tekstu. Wszystko to za sprawą nowej produkcji osiemnastoletniego Damiana Stankiewicza aka Dane.

Wybuchowa mieszanka

To Me bo tak nazywa się najnowszy utwór młodego twórcy, to mieszanka wielu stylów. Główną osią jest bass house, ale nietrudno natknąć się na wobble nawiązujące do dubstepu czy trapową wstawkę. Podpytaliśmy co nieco twórcę tego numeru o szczegóły jego powstania.

W utworze “To Me” chciałem połączyć najbardziej inspirujące dla mnie style i spróbować wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Mieszanka dubstepu, trapu i bass house’u to mocna dawka energii, której od zawsze szukam w muzyce. Przy tym utworze miałem ogromną przyjemność współpracować z profesjonalnymi autorami tekstów, wokalistką, fantastycznymi osobami od masteringu…

Damian Stankiewicz aka Dane

Kolejne produkcje w drodze

Młody Polak nie zwalnia tempa. Osiemnastolatek wciąż pracuje w studiu nad kolejnymi utworami. Jak nam zdradził Damian, kolejny materiał jest już w drodze i ujrzy światło dzienne jeszcze w tym miesiącu. Czekamy więc na konkrety.

Chłopak jest dopiero na początku swojej muzycznej drogi, więc jeszcze sporo przed nim. Jesteśmy przekonani, że Damian niejednym nas jeszcze zaskoczy – a tymczasem zostajemy przy jego ostatniej produkcji, którą możecie znaleźć na większości platform streamingowych. “To Me” można odsłuchać min na YouTube, Soundcloud czy – poniżej – na Spotify.

Total
32
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?