Darude reprezentantem Finlandii na tegorocznej Eurowizji!

Twórca ponadczasowego klasyka “Sandstorm” będzie reprezentował swój kraj podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Utwór konkursowy poznamy w marcu.

emuze.me

Sandstorm” to niekwestionowany klasyk muzyki elektronicznej, który nosi także miano ponadczasowego utworu – głównie za sprawą bycia swego czasu internetowym memem. Ville Virtaten, bo tak nazywa się Darude – twórca singla, ma obecnie 38 lat i nadal ma swoje miejsce na scenie EDM. Dowodem na to są chociażby wydane w zeszłym roku nakładem labelu Garuda single “Surrender” i “Timeless”. Nowy rok Fin rozpoczął jednak z o wiele większym przytupem.

Jak się bowiem okazało, twórca nieśmiertelnego hitu sprzed dwóch dekad będzie reprezentował Finlandię podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji!

Co ciekawe – producent nie wystąpi tam solo – w Tel-Awiwie będzie go wspierać Sebastian Rejman – wokalista grupy The Giant Leap.

Jak mówi sam zainteresowany:

To dla mnie bardzo duże wyzwanie. Kiedy zostałem zapytany o reprezentowanie Finlandii na tegorocznej Eurowizji, na początku byłem trochę przerażony tą propozycją, jednak nie było opcji żebym powiedział “nie” mojemu krajowi! To dla mnie zaszczyt, że mogę być częścią tej przygody i jestem pozytywnie nastawiony do tego wydarzenia.

Przed producentem naprawdę ciekawy luty – bowiem 8, 15 i 22 dnia tego miesiąca na rynek zostaną wypuszczone trzy utwory, które później zostaną poddane ocenie jury i publiczności na żywo 2 marca w fińskiej telewizji – i to właśnie wtedy poznamy oficjalną piosenkę Finlandii na tegoroczną Eurowizję.

Czy finlandzki producent ma szanse na zwycięstwo? Przekonamy się już w maju!

emuze.me

Total
25
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?