kontakt

Są postacie w muzyce elektronicznej, które walnie sprawiły, że stała się ona tak popularna. Jedną z nich jest z pewnością David Guetta – i śmiało możemy powiedzieć, że Francuz jest już teraz legendą EDM. Jego częsta obecność na listach przebojów w różnych zakątkach świata może co prawda wzmagać zarzuty o zbytnie pójście w komercję. I fakt faktem – trzeci najpopularniejszy producent według rankingu DJ Mag nie uniknął etapu odcinania kuponów od swojej sławy. Na szczęście ostatnie lata pokazały, że udało się mu złapać oddech i powrócić do wysokiego poziomu utworów.

Najpierw reaktywacja starego aliasu Jack Back, w którym powrócił do korzeni i bardziej undergroundowego house’u, a następnie współpraca z duńskim producentem, Mortenem (z którym udało się stworzyć swoisty nowy gatunek – future rave).

Trzeba też wspomnieć o bardziej komercyjnych utworach – przykładowo najnowszy singiel “Let’s Love” (na wokalu Sia), który mocno nawiązuje do synthwave’owych klimatów lat 80.

Guetta nie przestaje w ostatnim czasie pozytywnie zaskakiwać, a teraz jeszcze dochodzi do tego naprawdę niesamowity rekord, jaki udało mu się osiągnąć na przestrzeni wielu lat.

Francuzowi udało się bowiem zanotować rekord obecności w cotygodniowej liście Nederlandse Top 40 – a więc rankingu najpopularniejszych utworów w Holandii. David Guetta utrzymał się w zestawieniu przez 629 tygodni, czyli ponad 12 lat. Tym samym zostawił w tyle takie legendy, jak Madonna, Michael Jackson czy The Rolling Stones. Jest to wynik naprawdę świetny i dobitnie pokazuje skalę popularności Francuza.

Rekordzista wszechczasów w Nederlandse Top 40 😱😱😱 629 tygodni !!! Ponad 12 lat…

David Guetta

Co tu więcej pisać – chapeau bas David!

kontakt