Benny Benassi “Satisfaction” kończy 20 lat. Z tej okazji swoją wersję wydał David Guetta

David Guetta odświeża kultowe “Satisfaction” Benny’ego Bennasiego po 20 latach (tak, tyle czasu już minęło) od wydania utworu.

sunrise

Mija 20 lat, odkąd utwór “Satisfaction“, za którym stoi Benny Benassi, zawojował parkiety na całym świecie. Z okazji urodzin David Guetta postanowił delikatnie odświeżyć utwór.

Wszystkiego najlepszego!

“Satisfaction” zostało wydane w czerwcu 2002 r. jako główny singiel z albumu “Hypnotica”. Jest to jednocześnie debiutancki i najbardziej rozpoznawalny utwór Benassiego. Uznawany za prekursora gatunku electro house track może pochwalić się niemałymi statystykami sprzedaży oraz wysokimi notowaniami na światowych listach przebojów. Przypomnijmy sobie oryginał, zanim usłyszymy, jak brzmi on po odświeżeniu.

kalendarz

Świeżość i klasyka

Na odświeżenie kultowego już utworu po 20 latach zdecydował się David Guetta. Nadał on “Satsifcation” nieco future rave’owego brzmienia, przy czym zachował najbardziej charakterystyczne elementy utworu. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że remake był jednym z najchętniej puszczanych utworów na tegorocznej edycji Tomorrowland. Ponadto, fani będą zapewne mogli zobaczyć Benassiego i Guettę grających odświeżone “Satisfaction” już 26 września na “F**K ME I’M FAMOUS” na Ibizie.

kalendarz

Posłuchajmy teraz najnowszej wersji elektronicznego hymnu.

Wygenerowane przez syntezator mowy wokale i charakterystyczna melodia porywają na parkiet klubowiczów bez względu na wiek. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że sam autor tego artykułu miał niecałe 2 lata, gdy na świecie “Satisfaction” wybrzmiało po raz pierwszy.

sunrise

kalendarz

Total
19
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?