Tune Of The Year

Joel to postać w muzyce elektronicznej, której przedstawiać nie trzeba nikomu. Kanadyjczyka albo się kocha, albo się nienawidzi. Trzeba jednak przyznać, że Deadmau5 w tym wszystkim zawsze jest szczery, czasem nawet do bólu, o czym przekonało się przez ostatnie lata paru artystów. Jednym z nowszych przykładów są słynni bracia Dimitri Vegas & Like Mike, którym popularna Mysz kazał “zamknąć mordę”.

Żart, który zaszedł za daleko

Jednak zanim udało mu się zbudować pozycję w branży, jaką cieszy się do dziś, Joel działał jako BSOD. Alias powstał w 2005 roku we współpracy z producentem i inżynierem dźwięku, znanym jako Stevem Dud. Co ciekawe – pełna nazwa aliasu to “Better Sounding On Drugs“, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “lepiej brzmi po narkotykach”.

Projekt powstał w drodze… żartu, zaś ich pierwszy utwór pt. „This Is the Hook” tworzony był w konwencji parodii ówczesnej muzyki tanecznej. Jak się okazało, był to żart z serii tych, które zaszły za daleko – numer ten bowiem w 2006 roku zawędrował na sam szczyt listy sprzedaży na portalu Beatport.

Panowie wydali wspólnie tylko jeden album zatytułowany “Pay Here to Click”. Mimo dość wąskiej dyskografii, projekt miał spory wpływ na brzmienie electro house’u w kolejnych latach. Ostatni kawałek wydany pod BSOD pojawił się w 2014 roku.

Wielki powrót

Wielu zapewne zdążyło o aliasie zapomnieć – jednak niespodziewanie na mediach społecznościowych Joela pojawiła się zapowiedź nowego utworu stworzonego jako BSOD.

“No Way, Get Real” będzie miało premierę już 10 kwietnia, czyli w najbliższy piątek. Już po trailerze wiemy, że należy liczyć na mocną dawkę electro house‘owego grania w oldskulowym stylu. Nie możemy się doczekać!

Tune Of The Year