Deadmau5 idzie w drum and bass. “Czy jest mi potrzebny kolejny alias dla tego g*wna?”

Jedna z bardziej ikonicznych postaci światowej sceny elektronicznej skłania się w stronę kolejnego gatunku.

silesia beats

Na scenie elektronicznej nie brakuje artystów, którzy poza fascynacją różnorodnymi brzmieniami równie chętnie tworzą szerokie gatunkowo propozycje. Czasem taki proces zachodzi pod wpływem aktualnych trendów, innym razem to producenci sami wychodzą z inicjatywą ukazywania różnych twarzy. Nieraz, by ułatwić fanom odbiór swojej twórczości, artyści decydują się na tworzenie nowych aliasów. Często takie projekty zostają na drugim planie, jednak nie brakuje też przypadków, gdy muzyków nagle zaskakuje ich popularność pobocznej inicjatywy. Najlepszym przykładem z ostatnich lat jest Maurice West, który obecnie znany jest jako Mau P czy Oliver Heldens ze swoim alterego o nazwie HI-LO.

Podczas ostatniej edycji Ultra Music Festival drugi z wymienionych wykonawców zagrał techniczne brzmienia w formule b2b wraz z Testpilotem, którego większość zna jako Deadmau5. Joel w ostatnim czasie również działa wraz z Kaskade jako Kx5. Łączony z wizerunkiem myszy producent na swoich mediach społecznościowych poinformował fanów o swojej fascynacji gatunkiem drum n bass. USA coraz bardziej fascynuje się tym nurtem, co jest idealnym momentem na eksplorowanie tego tematu. Czy Zimmerman otworzy nowy alias?

jay_cluss

Kolejny alias?

Deadmau5 wrzucił na swój Instagram filmik, który sugeruje założenie nowego aliasu. Artysta na materiale prezentującym urywek jego połamanej twórczości umieścił wymowne słowa. “Czy jest mi potrzebny kolejny alias dla tego gówna?” – Joel pyta swoich fanów.

ultra

Na wpis pozytywnie odpowiedziało wielu słuchaczy Kanadyjczyka, ale również artyści oraz inicjatywy bezpośrednio powiązane ze sceną drum and bass. W wielu komentarzach padły potencjalne nazwy nowej odsłony myszy, w tym takie jak: Drum’n’Mau5, drumnmau5, DnBMau5. Na tę nowinę zareagowali między innymi Andy C, DJ Fresh, Culture Shock, Youphoria, S.P.Y, jak i UKF.

Bez jaj, właśnie chciałem do twojego zespołu napisać maila z pytaniem, czy chcecie wydać coś drum and bassowego 😅 Nie ma potrzeby zakładania nowego aliasu, wypuszczaj wszystko jako deadmau5 🙌

UKF pod wpisem Deadmau5a

“Maszyna diabelskich odgłosów”

Deadmau5 nie poprzestał na jednym wpisie. Następnego dnia na Instagramowym profilu producenta pojawił się kolejny materiał związany z jego połamaną podróżą. Joel znów nie mógł powstrzymać się z zamieszczeniem komentarza na wideo. Według jego słów do działania nad nowym materiałem wykorzystuje “maszynę diabelskich odgłosów”.

silesia beats

Na ten moment nie znamy decyzji artysty związanej z wypuszczeniem nowego materiału. Kiedy usłyszymy połamane produkcje myszy? Czy powstanie kolejna odsłona Joela przypieczętowana nowym aliasem? To tylko czas pokaże. My z niecierpliwością czekamy na rozwój tej sytuacji.

kalendarz

ultra

jay_cluss

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?