Jednym z muzycznych odkryć ostatnich lat stała się grupa Shanguy. Założony przez włoskiego DJ-a NRD1 zespół ma na swoim koncie kilka hitów, które chętnie gościły i goszczą w stacjach radiowych. Ostatni z nich – “Désolée (Paris/Paname)” rządzi w polskich rozgłośniach od kilku miesięcy, dzięki czemu wyrył się dość mocno w świadomości naszych rodaków. Z pewnością nie przeszło to bez echa – a wnioskujemy to po ruchach labelu Ego Italy, w którym ukazał się przebojowy singiel. Do zremiksowania tego utworu zostali zaproszeni dwaj polscy, obiecujący producenci!

Coś ostrego…

Pierwszą interpretację stworzył pochodzący z Poznania Kacper Witczak znany również jako PARØ, którego możecie kojarzyć chociażby z gościnnego występu na najnowszym woluminie składanki Czeluść. Uzdolniony dziewiętnastolatek początkowo oddał remix “Désolée (Paris/Paname)” za darmo, jednak dość szybko odezwała się do niego wytwórnia z propozycją oficjalnego wydania. W ten sposób dostaliśmy naprawdę mocną interpretację jednego z najgorętszych hitów ostatnich lat.

… i coś łagodnego

Drugi z remixów jest zgoła odmienny stylistycznie. Stoi za nim działający od dłuższego czasu na rynku muzycznym Szymon Zieliński aka Lex Dave. Polak w swojej wersji zaserwował nieco łagodniejsze, klubowe brzmienia. Ta wersja numeru zespołu Shanguy dobrze sprawdzi się na bardziej kameralnych imprezach. Oczywiście wtedy, kiedy będzie można znów je organizować 😉

Jak widać – nie tylko wielkimi nazwiskami nasza branża stoi. Cieszymy się z tego, że zagraniczne wytwórnie coraz chętniej sięgają po polskich twórców – i mamy nadzieję, że z czasem będzie ich coraz więcej!