Dimension wypuszcza “najlepszy utwór w swojej karierze”. Ostatnia prosta przed wydaniem albumu

Brytyjski drum n bass’owy talent już w marcu wyda swój debiutancki album. Jednym z utworów, które tam się ukażą, jest “Alive”.

2sher

Drum and Bass to gatunek – wbrew pozorom – bardzo różnorodny. Jednym z jego przedstawicieli jest Dimension, który zdążył już podbić scenę dotychczasowymi wydaniami. Artysta ma już na koncie dziesiątki singli i współprace z takimi ikonami, jak Sub Focus czy Wilkinson. Wraz z nimi stworzył utwory wręcz ikoniczne dla nurtu liquid. W 2020 roku Brytyjczyk również nie próżnował. Rob Etheridge we wrześniu zdążył dwukrotnie wystąpić w Polsce oraz jeszcze kilkukrotnie w innych krajach. Jednak przez obecną sytuację na świecie wiele festiwali zostało odwołanych, a artysta poświęcił wolny czas na produkcję debiutanckiego albumu.

“Alive” to najlepszy utwór w mojej karierze

Tymi słowami Dimension zapowiedział na social mediach swój ostatni singiel “Alive” z nadchodzącego albumu o nazwie “Organ”. Utwór brytyjskiego reprezentanta sceny Drum and Bass jest dość emocjonalnym wydawnictwem, co czuć już od pierwszych dźwięków, a całość uzupełnia trafnie wokal Poppy Baskcomb. To wydanie szczególnie może spodobać się fanom “Love to Give” i “Remedy”.

emuze.me

Tak jak we wcześniejszych singlach, i tu można wyczuć fuzję innych gatunków. Słychać tu inspirację Progressive House’m, a ten zabieg nie jest przypadkowy. Rob lubuje się w takich klimatach, co widać w remiksach jakie artysta wykonał do takich klasyków jak “Strobe” i “Avaritia” od Deadmau5a czy “Generate” od Erica Prydza.

https://youtu.be/6q15FZn9rfI

Liquid na nowo?

Nie da się ukryć, że Dimension w 2021 roku może zrobić niemałe zamieszanie swoim debiutanckim albumem. Wcześniejsze single zdecydowanie mają to coś, co zdecydowanie można nazwać nutką świeżości. Na krążku “Organ” fani zarówno mocnych dźwięków, jak i łagodniejszych produkcji znajdą coś dla siebie. Do produkcji reprezentujących pierwszy styl zdecydowanie zalicza się “Offender”, które pobudza publikę do życia w ciągu sekundy. Przy słuchaniu tego utworu w głowie narodziła nam się nazwa dla nowego gatunku – Psy Drum and Bass. Co więcej, w tym wydawnictwie również nie brakuje nawiązań do… techno.

ultra

Co śmieszniejsze, ten pan nawet ma już na koncie utwór o nazwie zaczerpniętej z tego gatunku.

Debiut wysokiego szczebla

Pomimo wypuszczenia już kilkudziesięciu utworów, Brytyjczyk dopiero teraz zdecydował się na dłuższe wydawnictwo. Album “Organ” będzie miał swoją premierę w marcu 2021 roku. Na krążku znajdzie się 17 utworów, w tym oprócz pięciu singli wcześniej oficjalnie ukazały się jeszcze cztery utwory – Saviour, Devotion, Love to Give z Culture Shockiem i Desire z Sub Focusem. Jednak przed nami jeszcze została masa utworów, na które warto czekać. Lista wokalistów udzielających się w tym projekcie również zapowiada się obiecująco.

Dimension “Organ” – tracklista

1. Saviour (feat. Sharlene Hector)
2. Alive (feat. Poppy Baskcomb)
3. Danger (feat. MC GQ)
4. Devotion (feat. Cameron Hayes)
5. Psycho
6. Remedy (feat. TS Graye)
7. UK Border Patrol
8. Organ
9. Altar
10. Love To Give (with Culture Shock feat. Billy Lockett)
11. Domino
12. Offender
13. Lord’s Prayer (feat. Liam Bailey)
14. Plus Minus (feat. Arctic Lake)
15. Hatred (feat. E11E)
16. Desire (with Sub Focus feat. Raye)
17. Sensory Division (feat. Clementine Douglas)

kalendarz

emuze.me

Total
21
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?