DVLM

Dimitri Vegas & Like Mike: “Dla nas i naszych wytwórni sednem jest oryginalność” [MINIWYWIAD]

Ostatnio mieliśmy okazję przeprowadzić krótki wywiad z duetem Dimitri Vegas & Like Mike. Panowie opowiedzieli m.in. o swoim labelu.

sb

Belgijskiemu duetowi Dimitri Vegas & Like Mike zawdzięczamy wiele kultowych już anthemów EDM. Wszak niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nie zna takich utworów jak “Tremor” czy “Mammoth“. Panowie są znani również z bycia rezydentami jednego z najpopularniejszych festiwali na świecie – Tomorrowland, gdzie co roku swoimi setami robią potężne show. Ogólnie mówiąc, jest to dość spora marka, która – mimo kontrowersji – wciąż znajduje się w topce tego gatunku.

Bracia Thivaios wydali ostatnio pierwszy po aż 8 latach collab z kanadyjskim duetem DVBBS. Wcześniej oba duety współpracowały ze sobą w 2013 roku przy okazji bigroomowego kawałka “Stampede“. Do spółki dołączył również nie byle jaki wokalista. Mowa tutaj o Royu Woodsie, którego kawałki propsuje sam Drake. Postanowiliśmy zapytać Belgów, jak doszło do tego połączenia.

Znamy chłopaków z DVBBS od dawna i od jakiegoś czasu gadaliśmy o tym, że powinniśmy stworzyć razem kolejny utwór. Chłopacy mieli powiązania z Royem Woodsem, nowym artystą z wytwórni OVO Drake’a, a my uwielbialiśmy to co robił. Po tym, gdy wszyscy się poznaliśmy, wszystko ułożyło się na swoim miejscu. Piosenka rozwinęła się na dobre, a klimat mówi sam za siebie.

Like Mike

Dwukrotni zwycięzcy głosowania DJ Mag Top 100 od ponad 10 lat prowadzą swoją własną wytwórnię, Smash The House. Label belgijskiego duetu przechodził różne zawirowania, współpracując po drodze z Armadą czy Spinnin’. Obecnie label ten pozostaje niezależny, przez co panowie mają dość sporą swobodę. Powstało nawet kilka sub-labeli, które zajmują się różnymi brzmieniami.

Shining Beats: Prowadzicie swój własny label Smash The House – na co zwracacie największą uwagę przy wybieraniu demówek? 

Ponieważ mamy teraz kilka sub-labeli, możemy dać dom wielu talentom i muzyce. Dla nas, a dotyczy to wszystkich naszych wytwórni, sednem wciąż pozostaje oryginalność. Czy utwór ma ten wyjątkowy charakter, niezależnie od tego, czy jest to utwór klubowy czy radiówka/do streamingu? Czy robi coś innego lub nieoczekiwanego? Jako artyści niezbędne jest zapewnienie innym artystom swobody wyrażania siebie, więc tak naprawdę chodzi o odczucia i sposób, w jaki utwór działa na nas, oraz wizję naszego Smash The House zgodnie z własnymi celami muzycznymi artysty.

Dimitri Vegas

Zostając jeszcze chwilę przy wytwórniach Dimitri Vegas & Like Mike. Pod koniec stycznia w sub-labelu ich głównej wytwórni – Generation Smash zadebiutowały dwa polskie duety. Mowa tutaj oczywiście o numerze “Kickin Hard“, który stworzyli DJ Kuba & Neitan wspólnie z Bounce Inc. Postanowiliśmy spytać braci Thavios co urzekło ich w tym kawałku i dlaczego zdecydowali się na wydanie utworu naszych rodaków.

Podobają nam się te dźwięki i cieszymy się, że mamy je w swoim labelu. Wraz z naszym zespołem A&R wysłuchaliśmy ich demo i wszyscy zgodzili się, że ich brzmienie dobrze pasuje do Generation Smash. „Kickin Hard” ma świetny rytm, idealny na parkiet.

Dimitri Vegas

sb

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?