diplo

Problemów z prawem Diplo ciąg dalszy. DJ oskarżony o “revenge p*rn”

Wyrok sądu z zeszłego roku nie zakończył konfliktu między Diplo a Shelly Auguste. Wpłynęły bowiem kolejne oskarżenia.

2sher

Mogłoby się wydawać, że problemy ze stalkerką, z jakimi zmagał się Diplo, zakończyły się wraz z wygraną w sądzie amerykańskiego DJa. Jednak, jak podaje Pitchfork, Shelly Auguste zeznała Departamentowi Policji Los Angeles w sierpniu, że członek Major Lazer rozpowszechnił jej nagie zdjęcia bez jej zgody w ramach zemsty (tzw. “revenge porn”). Prokurator obecnie rozpatruje raport LAPD.

Czarne chmury znów nad Diplo

W sumie Auguste oskarża Diplo o przemoc seksualną, przemoc ze względu na płeć oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Padają także zarzuty napaści, zniesławienia, oszustwa, umyślnego wtargnięcie w sprawy prywatne i umyślnego wywołania cierpienia emocjonalnego. Nowy proces cywilny ma odbyć się w kwietniu 2024 roku.

emuze.me

Thomas publicznie zaprzeczył zarzutom już w 2021 r. Sam też oskarża Shelly o prześladowanie, wtargnięcie na jego teren i rozpowszechnianie prywatnych materiałów. Według złożonego przez niego pozwu, Auguste jest “niebezpiecznie niestabilna”. Miała też “nieustannie podejmować próby konaktu” z Diplo po zakończeniu ich związku. Do tego miała wykorzystywać fałszywe konta w mediach społecznościowych.

Przez ponad 3 lata Shelly Auguste organizowała kampanię oszczerstw wobec Diplo […] Teraz robi to po raz kolejny. Ale on będzie się bronił i, tak jak robił to za każdym razem, gdy pani Auguste zniesławiała, nękała i atakowała jego i jego rodzinę, wygra.

Bryan J. Freedman, adwokat Diplo, dla Pitchfork

Szczegóły całego procesu dostępne są na stronie Pitchfork. O początkach całej sprawy przeczytacie także w jednym z naszych poprzednich artykułów.

ultra

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?