kontakt

Polska scena festiwalowa to nie tylko wielkie marki i gwiazdy ze światowego topu. Duży wpływ na obfitość kalendarza wakacyjnego mają także mniejsze, często niedoceniane lokalne imprezy. Nierzadko można w ich lineup’ach spotkać naprawdę interesujące postaci sceny EDM. Nie inaczej jest u nowego gracza na scenie wydarzeń muzycznych. Podczas Diversity Festival 2022 nie zabraknie interesujących nazwisk, także spoza sceny elektronicznej.

Dzieje się w lubelskim

Po raz pierwszy event pod tą nazwą miał miejsce w 2021 roku. Wówczas jednak była to zaledwie rozgrzewka, na której rozmiary miała wpływ także pandemia i obowiązujące wówczas restrykcje. Nie zmienia to jednak faktu, że w położonym w województwie lubelskim Łukowie było nudno. Wręcz przeciwnie – na scenie zameldowali się bowiem Kartky, Paluch oraz Fafaq.

W tym roku nacisk na EDM jest jeszcze większy, stąd też zdecydowanie więcej uznanych aliasów właśnie z tej części sceny muzycznej. Na trzech scenach będzie naprawdę różnorodnie – od rapu, przez trance, house czy mainstage’owy EDM po techno. Na czele lineup’u tegorocznej edycji, która odbędzie się 25 czerwca, stoją dwa zagraniczne aliasy – Allen Watts oraz Xenia. Ta pierwsza ksywa wiele mówi fanom uplifting trance’u, ta druga zaś – entuzjastom mocnego techno, którzy mogli zobaczyć Ukrainkę w akcji podczas ubiegłorocznego The Other Side Of The Sun.

Polską część składu także należy postrzegać w kategorii konkretnych. Rap reprezentować będą ReTo i Kabé, mainstage’owy EDM – DJ Kuba & Neitan i Per$i, a techno – DUSS. Swoje trzy grosze dołoży także masa lokalnych DJów.

Muzyka to nie wszystko – nad zalewem Zimna Woda będą czekać także różne inne atrakcje. Od pokazów ognia, warsztatów twerku po strefy chillu i sportowych samochodów – niemuzyczna część imprezy także wygląda interesująco.

To wszystko już w sobotę 25 czerwca w Łukowie. Bilety na Diversity Festival 2022 dostępne są pod tym linkiem, zaś więcej informacji – na facebook’owym wydarzeniu. Portal Shining Beats z dumą obejmuje patronatem medialnym tą imprezę.


foto: Łukasz Radzikowski

kontakt