DJ Akun w klubach? To jego sprawka. Blaze gościem nowego Shining Beats Podcast

Shining Beats Podcast powraca po niemal rocznej przerwie. W 20. epizodzie gościem jest Blaze – postać, która stoi za trasą DJa Akuna.

sunrise

DJ Akun i jego nadchodząca trasa po klubach to jeden z głównych tematów ostatnich dni w polskim klubowym internecie. Jak nietrudno się domyślić, sprawa podzieliła scenę, obserwatorów i media. Z jednej strony na cały koncept wylało się morze krytyki – nie brakowało komentarzy o dalszym etapie psucia wizerunku polskich klubów oraz wykorzystywania rzekomo chorego Akuna. Z drugiej strony jednak pojawiały się komentarze pokazujące szerszy kontekst całej tej sytuacji. My również dodaliśmy do tego swoje trzy grosze w ramach felietonów. Tuż przed weekendem Patryk Wojtanowicz, nasz redaktor naczelny, odniósł się do zarzutów wobec mediów klubowych dotyczących podejmowania tematów takich, jak fenomen Akuna…

…zaś po weekendzie ukazał się – również spod pióra Pojtana – tekst o tym, że tak naprawdę to zmiana podejścia polskich klubów rozumianych w dotychczasowy, wygodny dla wielu DJów sposób wcale nie zaczęła się wczoraj i ma swoje podłoże w zupełnie innych problemach.

kalendarz

Sprawa jest więc naprawdę nabrzmiała i powoduje emocje zarówno u tych, którzy rozumieją ewolucję, jak i ją krytykują. Jest to więc najlepszy moment na to, aby powrócić z naszym podcastowym formatem – i to z gościem, który to całe zamieszanie wywołał.

ultra

Shining Beats Podcast powraca

Gościem pierwszego od niemal roku, 20. odcinka Shining Beats Podcast jest Blaze – reprezentujący Kraków DJ i booker z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem na scenie. To on odpowiada za bookingi w klubach takich postaci, jak Kizo, Young Leosia, Bambi czy Modelki. To do niego udał się także DJ Akun, który już wkrótce – czy tego chcemy, czy nie – rusza w trasę koncertową po klubach. Gość Patryka Wojtanowicza w ponad godzinnej rozmowie powiedział o genezie tego touru, a także o tym, w jaki sposób zmienia się jego zdaniem polski clubbing. Nie zabrakło też tematu vixy, która – jak twierdzi Blaze – nie żre już tak, jak jeszcze rok czy dwa lata temu.

Ten odcinek podcastu jest jednocześnie powrotem do regularnych publikacji dłuższych rozmów z różnymi postaciami reprezentującymi nie tylko muzykę elektroniczną. Już wkrótce w ogniu pytań Patryka Wojtanowicza stanie między innymi postać stojąca za projektem Hardtripy, ale nie tylko. Warto więc śledzić nasz kanał na YouTube.

sunrise

Pełny podcast, którego gościem jest Blaze, znajdziecie poniżej.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?