16 rzeczy, które wiemy po majówkowym wywiadzie z DJem Krisem

W ramach około czterdziestominutowego materiału, DJ Kris opowiedział co nieco o kulisach działania w obecnych czasach, a także o procesie zwrotu biletów.

emuze.me

Jak już dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu, tegoroczna edycja Sunrise Festival nie odbędzie się w planowanym terminie. Osiemnaste urodziny wydarzenia mają mieć miejsce dopiero za ponad rok – w dniach 23-25 lipca 2021 roku. Sytuacja organizatorów z pewnością do najłatwiejszych nie należy – spore straty finansowe, zwroty biletów czy pertraktacje z artystami stanowią przecież dodatkowe wyzwania dla każdego z promotorów. Nie przeszkodziło to jednak pomysłodawcy “festiwalu wschodzącego słońca”, a więc Krzysztofowi Bartyzelowi aka DJ Kris, opowiedzieć internautom o obecnej sytuacji.

Wywiad, który poprowadził nasz były kolega redakcyjny Adrian Nijak, pojawił się ubiegłego wieczora na oficjalnej grupie Sunrise Festival. Nie każdy na niej jest (choć warto dołączyć), dlatego postanowiliśmy wysupłać z około czterdziestominutowego materiału najistotniejsze aspekty tam poruszone. Oczywiście nie zabrakło szczegółów związanych z biletami, ale także z kulisami dopinania przyszłorocznej edycji.

emuze.me

Czas więc sprawdzić, co się dzieje wokół Sunrise Festival!

16 rzeczy, które wiemy po wywiadzie z DJem Krisem

 1. Wpływ na decyzję o przełożeniu osiemnastego Sunrise Festival miała między innymi sytuacja na zachodniej scenie eventowej. Tam odwołano wiele imprez (na czele z Tomorrowland’em), więc organizowanie festiwalu, na który część gwiazd mogłaby nie przylecieć, byłoby czynem ryzykownym.
 2. Ekipa MDT celowo wyemitowała statement tuż przed weekendem – aby podczas weekendu móc odreagować (wy już dobrze wiecie jak) tą bardzo trudną decyzję.
 3. Trwają rozmowy z managerami artystów, które do łatwych nie należą – wszak cały eventowy świat uległ paraliżowi i teraz zostaje tylko wrócić do stołu i ponownie negocjować.
 4. Na szczęście rozmowy te powoli dobiegają końca – i wiele wskazuje na to, że lineup na 2021 rok nie ulegnie większym zmianom względem tego, co planowano na rok 2020.
 5. Paradoksalnie jednak może się okazać, że skład artystów może być jeszcze lepszy, niż ten planowany na ten rok. Jak stwierdził Kris, z racji zmiany terminu otworzyło się kilka nowych możliwości odnośnie zabookowania wielkich nazwisk.
 6. Priorytetem organizatorów jest utrzymać się na rynku. Chodzi tu nie tylko o samą agencję, ale także o współpracowników, na których przełożenie imprezy ma spory wpływ.
 7. Krisowi nie jest po drodze z obecnym rządem, przynajmniej w aspekcie dotykającym go bezpośrednio jako promotora. Według twórcy Sunrise Festival, rządzący nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważna dla gospodarki jest branża rozrywkowa.
 8. Na moment publikacji wywiadu, Sunrise Festival dokonało zwrotu pieniędzy za bilety o równowartości ponad 2 milionów złotych.
 9. Osoby, które zakupiły bilety, dostały (tudzież dopiero dostaną) maile od MDT odnośnie dalszych kroków. Właściciel wejściówki – po otrzymaniu maila – ma 7 dni na decyzję, czy zostawić bilet, czy dokonać jego zwrotu.
 10. A co z niezwróconymi biletami? Tutaj nic się nie zmienia – zgodnie z regulaminem, po majówce ma rozpocząć się ich wysyłka.
 11. Już po majówce (konkretnie w sobotę, 9 maja) będzie można zobaczyć w sieci livestream z setem DJa Krisa. Według słów z wywiadu, ma on trwać od 2 do 3 godzin i zawierać największe klasyki festiwalu.
 12. Większość osób przyjeżdżających na festiwal reprezentuje grupę wiekową 25-40 lat.
 13. Dlaczego DJ Kris tak rzadko gra swoje utwory? Sam ich twórca przyznaje, że jest wiele utworów mających więcej uroku i walorów od, przykładowo, “Sunrise”, i które siłą rzeczy chętniej grywa podczas swoich występów.
 14. Światowe festiwale od kilku lat nie mają swoich nowych hymnów. W wypadku Sunrise Festival jest dość podobnie – choć tutaj nacisk położono na motyw muzyczny, za którym stoi Gromee. Ma on stać się jednym z filarów identyfikacji audiowizualnej festiwalu – dlatego słyszeliśmy go przed setami w 2019 roku, a także w spotach radiowych w tym roku.
 15. W 2019 roku zabrakło Cafe Sunrise – ale DJ Kris jest pewny tego, że konstrukcja na plaży powstanie przy okazji przyszłorocznej edycji. Trzymamy za słowo i z pewnością to sprawdzimy.
 16. Koronawirus koronawirusem, ale od ostatniego wywiadu z Krisem nie zmieniło się jedno – otóż Adrian Nijak wciąż jest najpiękniejszy.

Przypominamy – zapis wywiadu z DJem Krisem znajdziecie na oficjalnej grupie Sunrise Festival na Facebook’u, do której dołączycie pod tym linkiem.

emuze.me

emuze.me

Total
14
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?