Spotify Top 100

2020 rok niewątpliwie przejdzie do historii – z powodu pandemii koronawirusa świat muzyki elektronicznej stanął wręcz na głowie i musiał się niejako wymyśleć na nowo. Kwestia ta dotyczy również rankingu DJ Mag Top 100 DJs. O ile samo głosowanie przebiegło w takim samym trybie, jak w poprzednich latach, o tyle zmianie uległa kwestia ogłoszenia wyników.


Sprawdź wyniki DJ Mag Top 100 DJs 2019!


W ostatnich latach szczegóły rankingu były ujawniane podczas Amsterdam Dance Event – konkretnie przy okazji sobotniego Amsterdam Music Festival. Impreza ta z przyczyn oczywistych nie odbędzie się w tym roku, dlatego organizatorzy – czyli DJ Mag – musieli wymyśleć nowy sposób.

Wyniki dopiero w listopadzie

Na starcie głosowania nie było wiadomo, kiedy konkretnie zostaną ujawnione wyniki – wówczas mówiono zaledwie o październiku. Później na stronie internetowej organizatora pojawiła się data 24 października – czyli przyszła sobota. Jednak na oficjalne ogłoszenie daty musieliśmy czekać aż do dziś.

Jak się bowiem okazuje, najpopularniejszego DJa / producenta na świecie poznamy dopiero 7 listopada – kiedy to odbędzie się wirtualna edycja Amsterdam Music Festival. Oprócz ogłoszenia czołówki zestawienia, w planach są również sety z różnych miejsc stolicy Holandii, na czele z występem zwycięzcy głosowania.

Przypomnijmy – w ubiegłym roku zwycięzcami zostali panowie z duetu Dimitri Vegas & Like Mike. Pełne zestawienie znajdziecie pod tym linkiem.

Atrakcje także w niedzielę

Warto podkreślić, że atrakcje nie zakończą się w sobotę. Dzień później, w niedzielę 8 listopada, poznamy wyniki Alternative Top 100 – czyli zestawienia najpopularniejszych artystów house i techno, bazującego na danych z głównego głosowania. Ubiegłoroczne notowanie wygrał Carl Cox, a pełną setkę znajdziecie pod tym linkiem.

Spotify Top 100