DJ Mag Top 100 DJs 2020 – David Guetta wraca na szczyt, Tiësto poza TOP 10 po raz pierwszy od 20 lat

Po dziewięciu latach David Guetta powraca na pierwsze miejsce rankingu DJ Mag Top 100 DJs. Ikoniczny spadek z TOP10 zaliczył z kolei Tiësto.

sunrise

Jak cały rok 2020, tak i DJ Mag Top 100 DJs – mocno nas zaskoczył. Po trwającej sześć lat dominacji Martina Garrixa i braci Dimitri Vegas & Like Mike, tym razem na szczycie ujrzeliśmy zupełnie inny alias. Zwycięzcą tegorocznej edycji rankingu na najpopularniejszego artystę sceny EDM na świecie wygrał dobrze wszystkim znany David Guetta.

Zmiany w topce

Organizatorzy, zapewne z racji sytuacji wiadomej, zmienili taktykę związaną z podawaniem wykonawców, występujących w ramach tym razem wirtualnego AMF – wszak zazwyczaj zwycięzca rankingu nie był ujawniany w lineupie. Wbrew temu założeniu, zobaczyliśmy tam tegorocznego zwycięzcę – a jest nim David Guetta. Na drugim stopniu podium znalazł się duet Dimitri Vegas & Like Mike. Pewnym zaskoczeniem z kolei był spadek Martina Garrixa na najniższy stopień podium.

Armin van Buuren utrzymał czwarte miejsce, będąc najwyżej notowanym artystą reprezentującym gatunek trance w plebiscycie. O 6 oczek w rankingu skoczył Alok, przy tym dostając się do pierwszej dziesiątki – i to aż na 5. miejsce.

kalendarz

Symboliczny spadek Tiësto

Największym szokiem stał się jednak spadek Tiësto. Holenderski producent osunął się tylko o dziewięć pozycji – tym samym spadł z TOP 10, gdzie dotychczas był tylko raz – w 2000 roku, kiedy to Tijs zadebiutował w plebiscycie na pozycji 24.

kalendarz

Poniżej znajdziecie pełny skład TOP10 tegorocznego zestawienia.

DJ Mag Top 100 DJs 2020 – najlepsza dziesiątka

1. David Guetta
2. Dimitri Vegas & Like Mike
3. Martin Garrix
4. Armin van Buuren 
5. Alok
6. Don Diablo 
7. Afrojack
8. Oliver Heldens
9. Steve Aoki
10. Timmy Trumpet

sunrise

Całe zestawienie znajdziecie pod tym linkiem.

kalendarz

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?