DJ Mag Top 100 DJs 2022 – Martin Garrix wygrywa, Dimitri Vegas & Like Mike wracają na podium 🤡

Martin Garrix przegania Davida Guettę i wygrywa DJ Mag Top 100 DJs 2022. Skład czołowej dziesiątki pozostał bez zmian względem 2021 roku.

sunrise

Naczekaliśmy się, ale mamy to – naczelny ranking EDMu przedstawił się przed nami już w pełni. Tegoroczne zestawienie DJ Mag Top 100 DJs po raz czwarty w swojej karierze wygrał Martin Garrix. Z podium wyleciał Armin van Buuren, którego zastąpili Dimitri Vegas & Like Mike. W tym roku nazwisk zupełnie anonimowych znalazło się zdecydowanie mniej niż w roku ubiegłym, choć anonimowych w naszej części świata artystów pochodzących głównie z Azji także nie zabrakło.

Powrót na tron

Tegoroczne podium rankingu może co poniektórych zaskoczyć. Po raz czwarty w swojej karierze najpopularniejszą postacią sceny EDM na świecie okazał się Martin Garrix.

kalendarz

Drugą pozycję zajmuje zwycięzca z lat 2020 i 2021 – David Guetta

ultra

…zaś na najniższy stołek na podium wskoczyli ponownie Dimitri Vegas & Like Mike. Obecny rok temu na 3. pozycji Armin van Buuren spadł o dwa oczka w dół. Skład całej topowej dziesiątki pozostał bez zmian względem notowań z ostatnich dwóch lat.

Wielkie powroty

Do zestawienia powrócił Hardwell, podobnie jak Swedish House Mafia. Temu pierwszemu udało się zawędrować zdecydowanie wyżej względem tych drugich – mowa tu o 43. miejscu względem zaledwie 77. pozycji szwedzkiego trio.

sunrise

W naprawdę konkretny sposób do zestawienia wskoczył Reinier Zonneveld. Holenderski producent techno, który wystąpi 5 listopada na Undercity, zadebiutował na pozycji 49. Jest to jednocześnie najwyższa nowość w tegorocznym notowaniu.

Najwyższy awans spośród artystów obecnych w 2021 roku w rankingu zaliczyli Black Coffee i FISHER (obaj o 29 miejsc). Największy spadek niełączący się z zupełnym odpadnięciem z Top 100 ma na koncie natomiast Ferry Corsten – dokładnie 30 oczek. Z najwyższego konia spadł za to Kygo – obecny w 2021 roku na miejscu 48., tym razem poza czołową setką.

Inni warci uwagi artyści, którzy powrócili do zestawienia (lub pojawili się w nim po raz pierwszy) to:

ultra

kalendarz

  • Joel Corry (67., nowość)
  • Lucas & Steve (84., powrót)
  • Solomun (88., powrót)
  • ACRAZE (91., nowość)
  • Maya Jane Coles (97., powrót)
  • Jay Hardway (98., powrót)

Giganci się osuwają

DJ Mag Top 100 DJs 2022 zaskoczył także niemałymi spadkami czołowych postaci sceny muzyki elektronicznej. Miejsce 65. zajął Deadmau5, pozycję 64. – Alesso, zaś The Chainsmokers spadli na miejsce 46. Nieco wyżej, bo na 44. pozycji uplasował się natomiast DJ Snake. Z topową dwudziestką pożegnali się Vini Vici (21. miejsce) i Marshmello (26.). Szczególnie spadek tego drugiego – aż o 13 pozycji – robi wrażenie.

Na szczycie kobiecej części rankingu mamy wielką zmianę – siostry NERVO, dotychczas będące na pozycji numer 1, spadły aż na 5. pozycję. Australijki wyprzedzone zostały przez takie koleżanki po fachu, jak – kolejno – Charlotte de Witte, Peggy Gou, Mariana BO i Amelie Lens.

sunrise

A skoro wspomnieliśmy o Charlotte de Witte – łupem belgijskiej producentki ponownie padło miano najwyżej uplasowanego w zestawieniu artysty techno. Jest to jednocześnie pierwszy od lat reprezentant tego gatunku, który pojawił się tak wysoko – a mowa tu o miejscu 14.

Coraz mniej anonimów

Wyniki tegorocznego głosowania stoją także pod znakiem zdecydowanie mniejszej liczby postaci anonimowych z perspektywy europejskiego fana EDMu. Tym samym w Top 100 zabrakło takich aliasów, jak Dexter King, Alexso, LUMINN, GIFTBACK czy Panta.Q.

Poniżej znajdziecie pełny skład TOP10 DJ Mag Top 100 DJs 2022.

DJ Mag Top 100 DJs 2022 – najlepsza dziesiątka

1.
2.
3. Dimitri Vegas & Like Mike (+2)
4. Alok (bez zmian)
5. Armin van Buuren (-2)
6. Afrojack (bez zmian)
7. Steve Aoki (+3)
8. Timmy Trumpet (+1)
9. Don Diablo (-2)
10. Oliver Heldens (-2)

kalendarz

Całe zestawienie znajdziecie poniżej.

kalendarz

Total
17
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?