David Guetta wygrywa DJ Mag Top 100 DJs 2023. Dimitri Vegas & Like Mike na 2. miejscu 🤡

Na szczycie DJ Mag Top 100 DJs 2023 David Guetta. Do czołowej dziesiątki wskakuje Peggy Gou, a Oliver Heldens z niej wylatuje. Działo się!

kalendarz

Już po raz 31. poznaliśmy werdykt naczelnego rankingu światowego EDMu. DJ Mag Top 100 DJs jak co roku dowiozło niemało dziwnych i absurdalnych werdyktów, choć trzeba przyznać, że na najwyższych pozycjach zawiał wiatr zmian. Co prawda bardzo lekki, bo nikt z ubiegłorocznego Top8 tego grona w tym roku nie opuścił, ale – jak sami się przekonacie – działo się.

Powrót króla

Zacznijmy od czołówki. Na miejsce pierwsze powraca David Guetta, który w roku ubiegłym ustąpił miejsca Martinowi Garrixowi. Ten z kolei spadł na najniższy stopień podium. Na pozycji numer 2 znaleźli się za to Dimitri Vegas & Like Mike. Kolejne pozycje to Alok i Armin van Buuren, którzy pozostali na miejscach sprzed roku. Na pozycję szóstą awansował Timmy Trumpet, za którym uplasowali się Afrojack i Steve Aoki. Dalej robi się tylko ciekawiej.

kalendarz

Z czołowej dziesiątki sensacyjnie wypadł Oliver Heldens. W ubiegłym roku Holender uplasował się na pozycji numer 10., zaś tym razem głosów wystarczyło zaledwie na miejsce 19. Ze ścisłą czołówką pożegnał się także Don Diablo, który spadł o 4 miejsca – z 9. na 13. Ich miejsca zajęli odpowiednio Peggy Gou (9.) i Vintage Culture (10.).

ultra

Do drugiej dziesiątki przebojem wskoczył FISHER. Australijczyk znajduje się w tegorocznym zestawieniu na miejscu 20. Znaczące – choć symboliczne – awanse zaliczyli Alan Walker (miejsce 11.) i Calvin Harris (miejsce 12.). Po raz pierwszy od lat poza czołową dwudziestką znalazł się Tiesto – tym razem Holender musi się zadowolić miejscem 23. Z innych ciekawych spadków – Marshmello osunął się o 9 miejsc, na pozycję 35.

Fred na należnym miejscu

Najwyżej uplasowanym nowicjuszem okazał się – co za niespodzianka – Fred again.. Brytyjski fenomen sceny klubowej debiutuje na miejscu 34.

kalendarz

W całym zestawieniu mamy dziewięć nowych aliasów. Wśród tych najbardziej wartych uwagi są chociażby (oprócz Freda) Indira Paganotto (97.), Maddix (95.), Kölsch (91.), Marten Hørger (88.) oraz James Hype (83.). Zaskakujący powrót do stawki – i to na miejsce 66. – zaliczył zaś Mike Williams.

Są nowości i powroty, są też i wyloty. W tegorocznej stawce, względem tej ubiegłorocznej, zabrakło w sumie 11 nazwisk:

Alison Wonderland (ostatnio na miejscu 47.)
Carta (59.)
Will Sparks (62.)
MATTN (78.)
Breathe Carolina (79.)
Green Velvet (82.)
Mr. Pig (85.)
Miss K8 (89.)
Honey Dijon (90.)
Sunnery James & Ryan Marciano (96.)
Maya Jane Coles (97.)

ultra

kalendarz

DJ Mag Top 100 DJs 2023 – czołowa dziesiątka

1. David Guetta (+1)
2. Dimitri Vegas & Like Mike (+1)
3. Martin Garrix (-2)

4. Alok (bez zmian)
5. Armin van Buuren (bez zmian)
6. Timmy Trumpet (+2)
7. Afrojack (-1)
8. Steve Aoki (-1)
9. Peggy Gou (+15)
10. Vintage Culture (+1)

Całe zestawienie znajdziecie poniżej.

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?