Bass house, hardstyle, dubstep – z powodu pandemii nie usłyszymy tego na żywo w najbliższym czasie. Co gorsza, nie zanosi się na to, aby w 2020 roku uległo to zmianie, ale trzymamy kciuki za sezon koncertowy 2021. Fingers crossed!

Nie oznacza to jednak, że gwiazdy sceny muzyki elektronicznej idą na przymusowy urlop. Wręcz przeciwnie, często angażują się w nowe projekty. Jednym z takich artystów jest DJ Snake, który zaskakuje w tym roku debiutem na wielkim ekranie. Pod koniec wakacji ukaże się bowiem „Le concert Au Cinéma” – czyli film z występu Francuza, który miał miejsce 22 lutego w Paris La Défense Arena. W wydarzeniu wzięło udział aż 40 tysięcy fanów, a cały event został nagrywany przez 20 profesjonalnych kamer, rozmieszczonych na arenie, co pozwoliło na zmontowanie pełnometrażowego filmu.

„Le concert Au Cinéma” już zapisało się na kartach historii, ponieważ żaden DJ wcześniej nie sprzedał 40 tysięcy biletów na solowy koncert we Francji. Ma ono także niesamowite znaczenie dla samego DJa, który traktuje to miejsce szczególnie.

Gdy gram koncert w Paryżu, to nie jest to zwykły set, mimo tego, że grałem na całym świecie. Jest tu tyle miłości, pasji, szczerości i surowości. Nie potrafię tego wyjaśnić. Część moich fanów przyjechała z każdego zakątka świata tylko dla tego koncertu, ponieważ wiedzą oni jak wiele Paryż dla mnie znaczy.

Dj Snake

Film będzie mieć swoją premierę 27 sierpnia. Wtedy będzie można go obejrzeć w kinach na terenie frankofońskiej części Europy – a więc we Francji, Belgii i Szwajcarii. Lista kin oraz bilety dostępne są pod tym linkiem.

Na ten moment nie wiadomo, czy dokument pojawi się w polskich kinach. Premiera dla reszty świata przewidziana jest również na 27 sierpnia – jednak tutaj wszystko leży w rękach właścicieli kin. Mamy nadzieję, że będzie można zobaczyć to widowisko nad Wisłą!