kontakt

Polska to nie Stany Zjednoczone – i niestety, tutaj szeroko rozumiane bass music nie cieszy się aż takim uznaniem wśród fanów muzyki elektronicznej. W różnych miastach naszego kraju odbywają się jednak trapowe i dubstepowe imprezy – i ciekawym miejscem pod tym względem zdaje się być Kraków. To właśnie tu pod koniec lipca odbywała się kolejna już edycja Czeluść Festival, gdzie obok raperów w lineup’ie pojawiło się wielu basowych producentów. Teraz z kolei w grodzie Kraka powstaje zupełnie nowa inicjatywa, która może być czymś naprawdę wartym uwagi.

Festiwalowy experience w klubie

Wszystko rozbija się o nowo powstałą agencję DNA Productions, której prostym założeniem jest wprowadzenie klubowych imprez na poziom festiwalowy. Miałoby to się udać za sprawą zaawansowanej techniki scenicznej, która towarzyszyłaby imprezom organizowanym przez ten kolektyw.

Głównym celem DNA Productions jest umożliwienie słuchaczowi (czy właściwie również widzowi) zabawy na festiwalowym poziomie, bez wydawania kilku setek złotych. Planujemy realizować to założenie w wielu gatunkach muzycznych, organizując również inne cykle wydarzeń, do których aktualnie się przygotowujemy. W planach są imprezy z muzyką DNB, hardstyle a także również nieco wypchniętym z klubów przez duże festiwale trance’m.

Mateusz Sieniawski – DNA Productions

Próżnia – nowa impreza z bass music

Ma być więc różnorodnie, choć na pierwszy ogień idą wspomniane wcześniej dubstep i trap. Już w najbliższą sobotę, 4 września, w klubie STK 47 – Warehouse odbędzie się pierwsza impreza pod nazwą Próżnia. Surowość muzyki, która będzie grana na imprezie ma mocno korespondować z wystrojem klubu – a również wcześniej wspomniana technika sceniczna ma tylko wzmocnić ten efekt.

Dzięki współpracy z krakowską firmą Manufaktura Dźwięku, jesteśmy doskonale zaopatrzeni w różne “zabawki”, które umożliwiają zrobienie prawdziwego show. Będzie to nie tylko klasyczne oświetlenie ruchome- ale przede wszystkim lasery, które będą motywem przewodnim podczas naszych wydarzeń.

Mateusz Sieniawski – DNA Productions

Za deckami pojawi się polska reprezentacja sceny trap i dubstep, na której czele stanie Naski. Oprócz niego zagrają również Ankou, SecretiveSuicide (tak, ten od “Szklanek” Young Leosi), Sarlight, Punisher oraz zwycięzca DJ contestu – Jobs. Rozpiętość gatunkowa ma być szeroka – będzie więc grany nie tylko popularny obecnie riddim czy rozpropagowany przez Skrillexa brostep.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

To ma być budowa czegoś większego

Będzie to jeden z niewielu eventów z taką muzyką w naszym kraju – ale organizatorzy patrzą na temat z optymizmem.

Taka muzyka to temat praktycznie martwy od kilku dobrych lat w naszym kraju – jednak widzimy w tej przestrzeni ogromny, niewykorzystany potencjał. Wydarzenie będzie cykliczne, a kto wie, być może za kilka lat przerodzi się w jakiś mały festiwal na miarę niemieckiego Blacklist…

Mateusz Sieniawski – DNA Productions

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden fakt. Do oddzielenia parkietu od sceny zostaną użyte tzw. ciężkie barierki – dzięki czemu pierwszy rząd będzie mieć dogodne warunki do headbangowania.

Impreza rozpocznie się w sobotę 4 września o 22:00. Wejściówki w cenach 30 zł (do północy) i 40 zł (po północy) będzie można kupić przy wejściu do klubu.

Portal Shining Beats z dumą sprawuje patronat medialny nad imprezą.

kontakt