Osoby bacznie obserwujące nasze media społecznościowe dobrze wiedzą, jakie podejście mamy do klasyków muzyki klubowej. Tym niewtajemniczonym powiemy tylko, że fraza “kiedyś to było” jest tą, z którą mocno się utożsamiamy. Toteż mocno cenimy sobie powroty do starych i dla wielu najlepszych czasów tanecznej elektroniki. Takowe czasy dla wielu przypadają na lata zerowe XXI wieku – i to właśnie wtedy, dokładnie w roku 2004, formacja Benassi Bros wydała utwór “Hit My Heart”. Kompozycja twórców kultowego już “Satisfaction” zdobyła sporą popularność.

Jak nietrudno się domyśleć, w dobie wszechobecnych coverów i remixów starych motywów, producenci sięgają chętnie i po ten numer. W ubiegłym roku zrobił to nieistniejący już duet Bonkerz – teraz klubowy klasyk trafił na warsztat Dawida Nowaka aka DNF.

“Hit My Heart” 16 lat później

Jeden z twórców kolektywu FRKNTN postanowił nieco zmienić oblicze utworu. Jest nieco delikatniej, ale nie dajcie się zwieść – nowa wersja “Hit My Heart” cały czas porywa na parkiet. To znaczy będzie porywać, kiedy tylko problem koronawirusa przestanie być uciążliwy i będzie możliwość pójścia do klubu 😉

Anyway – postanowiliśmy zapytać Dawida o to, jak doszło do stworzenia tego utworu, a także do współpracy z Danielą Galli aka Dhany, wokalistką znaną z pochodzącej z 2004 roku wersji oryginalnej.

Bardzo lubię ten utwór w oryginalnej wersji i chciałem go odświeżyć od kiedy pamiętam. Manager Dhany – Dariusz Chojnacki połączył nas przez Whatsapp i po wymianie kilku zdań doszło do naszej współpracy.

Dawid Nowak aka DNF

4 miesiące mailowych przepychanek

Utwór został wydany dziś (tj. 20 marca) nakładem labelu FRKNTN. Co ważne – nie jest to remix ani bootleg, tylko pełnoprawny singiel. Co więc Dawid musiał zrobić, aby móc wydać ten numer w takiej a nie innej formie, nie narażając się na konflikt z prawem?

W pierwszej kolejności musieliśmy zrobić roboczą warstwę instrumentalną utworu, Dhany nagrała wokal na nowo, a ja zadbałem o sfinalizowanie tracka. Daniela skontaktowała cały nasz team z wytwórnią, która była wydawcą oryginalnej wersji z 2004 roku. Po 4 miesiącach wymiany maili, w których ustalaliśmy wszelkie szczegóły, w końcu uzyskaliśmy zgodę i mogliśmy zaplanować wydanie we FRKNTN.

Dawid Nowak aka DNF

O kulisy powstania tego utworu udało nam się wypytać także Dhany, która na potrzeby nowej wersji utworu na nowo nagrała partie wokalne.

Głównym celem było stworzenie czegoś nowego i odpowiadającego aktualnym klubowym brzmieniom, przy jednoczesnym zachowaniu charakteru oryginalnej piosenki z melodią zapamiętaną przez publikę.

DNF natychmiast podchwycił temat i gdy tylko wysłuchałam jego pierwszego pomysłu, natychmiast nabrałam pewności, że dokładnie tego potrzebujemy.

Tak samo było z wideoklipem.
(DNF – przyp.red.) zaproponował mi koncepcję filmu animowanego i uznałam to za doskonały pomysł, bardzo oryginalny dla współczesnego pokolenia klubowiczów.
Co więcej, gdy masz ponad 40 lat, zawsze dobrym wyborem jest zostać postacią z kreskówki 😉

Dhany – wokalistka w utworze “Hit My Heart”

“Hit My Heart” to już trzeci w tym roku singiel Dawida. Wcześniej światło dzienne ujrzały takie utwory, jak “I’m Back” czy “Don’t Be Scared”. W tym roku możemy spodziewać się wielu nowości od mającego już dekadę doświadczenia producenta. A to wszystko pomimo chęci poświęcenia większej ilości czasu aspektom pozamuzycznym.

Przez ostatni rok, ciągle miałem coś do zrobienia i zawsze brakowało mi czasu dla mojej rodziny. Myśle więc, że to idealna pora by nadrobić te zaległości. Na ten moment reorganizuje swoje projekty – mam zamiar skupić się na finalizowaniu utworów których będzie w tym roku bardzo dużo.

Dawid Nowak aka DNF

A co z koronawirusem?

No właśnie – problem koronawirusa dosięga praktycznie wszystkie osoby, które partycypują w branży klubowej. O ten temat również nie omieszkaliśmy zapytać gościa pierwszego epizodu Shining Beats Podcast (BTW drugi epizod na dniach na YouTube oraz Spotify!).

Na chwilę obecną, kluby, imprezy masowe i cała branża rozrywkowa zatrzymała się w wyniku koronawirusa. Czy zmieni to jednak moje życie? Myślę, że poza wolnymi weekendami i mniejszą ilością zarobionych pieniędzy nie zmieni się wiele. W dalszym ciągu zajmuję się produkowaniem muzyki i razem z I.GOT.U i TWISTERZ prowadzimy wytwórnię bez przerw, organizując plan wydawniczy FRKNTN. Wydaje mi się, że scena klubowa po tej przymusowej przerwie wróci, a nocne życie w Polsce odradzi się niczym Feniks z popiołów.

Dawid Nowak aka DNF

Tymczasem my kierujemy Was do odsłuchu nowej wersji “Hit My Heart” – a musicie nam uwierzyć, że ten utwór naprawdę warto sprawdzić! Poniżej znajdziecie odnośnik do odsłuchu na Spotify.