Nelly Furtado wraca na parkiety – a umożliwia jej to… Dom Dolla

Collab na linii Dom Dolla – Nelly Furtado to rzecz, której nawet sam producent by się nie spodziewał. A jednak – “Eat Your Man” już dostępne!

sunrise

Wiele osób z nostalgią wraca do twórczości Nelly Furtado, zwłaszcza do produkcji stworzonych wraz z Timbalandem. Na parkietach do tej pory można usłyszeć ich wspólne “Promiscuous” czy “Maneater”. Nie inaczej jest w przypadku Doma Dolli. Twórca “San Francisco” również dorastał przy brzmieniach serwowanych przez kanadyjską piosenkarkę. Australijczyk postanowił odezwać się do idolki z dzieciństwa, co zbiegło się z powrotem Furtado do studia. Obecnie obserwujemy skutki tej współpracy, którymi są wspólne występy oraz nadchodzący singiel.

Noworoczne znaki

Pierwsze oznaki wspólnych działań Dominica z Nelly zwiastował ich wspólny występ na noworocznym festiwalu. Kilka miesięcy temu fanów Doma Dolli zaskoczył widok na scenie Kanadyjki, która uczestniczyła w wykonaniu jej hitu “Say It Right” w towarzystwie warstwy instrumentalnej z utworu “Glue” od Bicep. Producent udostępnił ten fragment na swoim TikToku, dołączając do niego opis skupiający się wokół jego wspomnień związanych z twórczością wspomnianej wokalistki.

kalendarz

Dorastałem, słuchając Nelly Furtado… jej muzyka była ścieżką dźwiękową towarzyszącą moim najwcześniejszym wspomnieniom. Surrealistycznym przeżyciem było zaproszenie jej na scenę ostatniej nocy, by zaśpiewała do jednego z moich ulubionych utworów. To zaszczyt mieć możliwość poznać Nelly w trakcie ostatnich miesięcy. Jestem bardzo podekscytowany tym, co przyszłość ma w zanadrzu ✨

Dom Dolla na swoim TikToku

Powrót na parkiety

Wspólny występ Dominica i Nelly to był dopiero początek ich wspólnej drogi. Artyści połączyli swoje siły w studio, przez co w najnowszym singlu Australijczyka usłyszymy wokal jednej z najbardziej rozpoznawalnych artystek lat 00. “Eat Your Man“, bo tak nosi nazwę ich wspólne dzieło już ujrzało światło dzienne. Tekst utworu jest również ukłonem w stronę dawnych hitów Kanadyjki.

kalendarz

https://www.instagram.com/reel/CsZkAB2AMwK/

To wszystko za sprawą TikToka

Powrót Nelly nie miałby miejsca, gdyby nie… platforma z krótkimi filmikami. Artystka udzieliła wywiadu dla magazynu Fault, w którym odpowiedziała na pytania związane z jej dawną twórczością, jak i nadchodzącą współpracą z Domem Dollą.

Istniejesz w branży od dwóch dekad. Czy często się zastanawiasz nad swoim muzycznym dziedzictwem?

Kiedy przychodzi do mojej dawnej twórczości, to jedyne co mnie obecnie z nim łączy to TikTok. Jednego dnia moja córka powiedziała “Mamo, twoja muzyka trenduje na TikToku”. Sama nawet nie mam TikToka na swoim telefonie i nie wiem jak go używać. Zaczęliśmy robić tam fajne filmy. W tym samym czasie sama zaczęłam wychodzić na miasto i często słyszałam, jak moja muzyka była tam grana. Dowiedziałam się, dlaczego DJe grali te stare utwory i odkryłam, że ludzie chcą się bawić do mojej muzyki. Gdy zaczynałam w tym biznesie, ludzie mogli mówić, że “może jestem one-hit wonderem”, jednak 20 lat minęło, a ludzie nadal lubią moją muzykę.

Nelly Furtado dla Fault

Twoja współpraca z DJem Domem Dollą nadchodzi. Czy możesz powiedzieć o tym, co stoi za kulisami tej współpracy?

Byłam z moją rodziną w Portugalii na wakacjach, gdy odezwał się mój menadżer i zapytał “Wiem, że jesteś zajęta nagrywaniem albumu, jednak czy byś chciała wystąpić podczas noworocznego koncertu w Australii?”. Weszłam na iTunes i przesłuchałam trochę utworów Doma Dolli i momentalnie je polubiłam. Mój A&R odezwał się do jego zespołu i spytali się, czy przypadkiem nie ma on dla mnie jakiś bitów.

Kiedy bywałam w studio, producenci zwykli przesyłać instrumentale przez Dropboxa, jednak on wysłał wideo, czego nikt inny nie robi. Kiedy otworzyłam ten folder, wyskoczyło wideo z Domem Dollą i on zaczął je słowami “Cześć legendo”, z jego Australijskim akcentem (śmiech). Powiedział “Mam nadzieję, że polubisz się z tymi bitami”. On określał mnie jako “legendę”! Przesłuchałam instrumentale i je polubiłam, tak więc zaczęliśmy rozmawiać i wymieniać się pomysłami.

Po występie po prostu zaczęliśmy tworzyć muzykę i był to proces odzyskiwania i ponownego zrozumienia podstaw tego, co robię. Zaczęłam łączyć kropki, zadając sobie pytanie dlaczego ci DJe remiksują “Give It to Me” czy “Say It Right”. Zrozumiałam i doszłam do wniosku, że mój głos brzmi tak dobrze na tych bitach, że nie powinnam od tego odchodzić.

Dom na serio nauczył mnie tego, jak wrócić do prawdy, jaką jest uczucie dobra i odszukanie duszy w muzyce. W świecie EDM oni nie do końca skupiają się na stworzeniu popowego hitu czy czegoś na jego wzór. Oni po prostu chcą złapać dany moment.

Nelly Furtado dla Fault
https://www.instagram.com/p/CsrjGsFyixV/

Collab na linii Dom Dolla – Nelly Furtado możecie sprawdzić w pełnej krasie poniżej.

sunrise

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?