7 utworów, które chcielibyśmy usłyszeć na Dreamstate Europe! [REDAKCJA WYBIERA]

Już za tydzień Gliwice staną się europejską stolicą muzyki Trance. Nasza redakcja wybrała utwory, które po prostu powinny pojawić się na Dreamstate Europe!

kalendarz

Do jednego z największych wydarzeń sceny trance’owej w historii polskiej sceny eventowej pozostało już tylko siedem dni! W następną sobotę, a więc 27 kwietnia, w gliwickiej Arenie fani euforycznych brzmień zbiorą się podczas Dreamstate Europe!

Podczas ponad pięnastogodzinnej imprezy zaprezentują się uznane nazwiska sceny muzyki Trance – wśród nich między innymi Vini Vici, Alpha 9, Giuseppe Ottaviani, Ferry Corsten w projekcie Gouryella czy Markus Schulz. Zapowiada się więc prawdziwa uczta, której czasową rozpiskę znajdziecie W TYM MIEJSCU.

kalendarz

Nasza redakcja w pięcioosobowym składzie wybiera się na Śląsk – postanowiliśmy więc w związku z tym podzielić się z Wami naszymi typami na utwory, które chcielibyśmy usłyszeć na Dreamstate Europe. Jako, że do imprezy zostało siedem dni, to i propozycji jest siedem. Kto wie, może nasi faworyci pokrywają się z Waszymi… Sprawdźmy to!

kalendarz


7. MaRLo – The Dreamers (Eric Senn Remix)

Patryk Wojtanowicz: Wielu z Was może być teraz zaskoczonych, ale serio – uwielbiam polską interpretację chyba najlepszego dotąd utworu od MaRLo. Eryk spisał się tutaj naprawdę dobrze – nie wywrócił klimatu utworu o 180 stopni, a zmiany względem oryginału dotyczą głównie dopasowania produkcji do dzisiejszych standardów muzyki Trance będącej w rozkroku między dwoma podgatunkami – Tech i Uplifting.
Od momentu premiery w A State Of Trance lubię wracać do tego remixu co jakiś czas – i mam nadzieję, że uda mi się go usłyszeć w Gliwicach.


6. W&W x Vini Vici – Chakra

Mateusz Leks: Kiedy w studio spotykają się jedne z najmocniejszych postaci dzisiejszej muzyki EDM, nie ma innej opcji – efekt współpracy musi być hitem. Nie inaczej było w przypadku “Chakry” – mocnego uderzenia od duetów Vini Vici i W&W.
Żadna ze stron tutaj nie próżnowała – słychać tu zarówno unikalny styl Holendrów, jak i psytrance’owe zacięcie producentów z Izraela. Bardzo dobrą robotę robi także hardstyle’owa wersja od Wildstylez, ale ten festiwalowy banger sprawdza się naprawdę godnie także w oryginale, do którego nieraz lubię wracać. Jestem przekonany, że będzie mi to dane na Dreamstate Europe!

sunrise


5. Markus Schulz feat. Nikki Flores – We Are The Light

Marcin Gappa: Tytułowy singiel siódmego studyjnego albumu Markusa, który światło dzienne ujrzał jesienią minionego roku. Niezwykła melodia oraz nieziemski wokal Nikki Flores znakomicie się zgrywają i dają nam niesamowitą progresywną produkcję.
Skoro jesteśmy przy albumie Amerykanina – znalazło się na nim wiele znakomitych wokalnych produkcji – w tym Emma Hewitt i Adina Butar, która prywatnie jest partnerką producenta. Możemy spodziewać się zatem niesamowitego występu urozmaiconego wokalami na żywo.


4. Armin van Buuren vs Vini Vici feat. Hilight Tribe – Great Spirit

Marcin Gappa: Najpopularniejszy utwór autorstwa Vini Vici, do którego stworzenia zaprosili samego Armina van Buurena. Dodatkowo wokalnie udzieliła się znana już z poprzednich produkcji izraelskiego duetu grupa Hilight Tribe – a to dało nam niezwykle klimatyczne połączenie.
Dzięki tej produkcji świat muzyki elektronicznej jeszcze bliżej poznał Avirama i Matana – a także sam Psy Trance – subgatunek, który do tamtego momentu nie był tak popularny. Możemy więc śmiało powiedzieć, że ten utwór był przełomowy zarówno dla ich kariery, jak i dla całego trance’owego przemysłu.


3. Gareth Emery & Ashley Wallbridge feat. PollyAnna – Lionheart

Patryk Wojtanowicz: Gareth i Ashley współpracują już od ładnych paru lat – najpierw w będącym satyrą na współczesny przemysł EDM projekt CVNT5, a teraz przy wydanym już w stu procentach na poważnie albumie, który będzie miał swoją premierę dwa tygodnie po Dreamstate.
Możemy się więc spodziewać wielu nowych produkcji Brytyjczyka – jednak ja czekam na “Lionheart”, numer będący kwintesencją charakterystycznego stylu labelu Garuda, który – i tutaj podkreślę to – nie jest najłatwiejszy dla fana muzyki Progressive Trance.
Na szczęście czasami ze stajni Garetha wychodzą prawdziwe perełki – i taką z nich jest właśnie ten numer.

kalendarz

kalendarz


2. Above & Beyond feat. Zoë Johnston – My Own Hymn (ALPHA 9 Remix)

Maciej Kotyński: Na początek powiem szczerze, że osobiście najbardziej wyczekuję występu Artioma Stoljarowa – od wielu lat jestem jego fanem. Arty w projekcie Alpha 9 tym utworem powrócił do trance’owego aliasu po aż 7 latach przerwy.
Jednym z moich faworytów jest remix “My Own Hymn” – jednego z singli Above & Beyond.
Genialny vocal Zoë Johnston w połączeniu z dźwiękami serwowanymi przez Artioma tworzą atmosferę, która zostaje z nami długo po zakończeniu słuchania tego utworu.
Oprócz dwóch wspomnianych tracków chciałbym od Alpha 9 usłyszeć kilka nowości oraz “Avalanche”, które premierę – tym razem pod aliasem Arty – miało w ubiegły piątek.


1. Paul van Dyk – For An Angel

Dennis Mikosik: Inspiracją dla skomponowania tego kawałka była – nietrudno się domyślić – miłość. Utwór, który zapisał się na zawsze w dziejach muzyki trance to jedna z pierwszych oficjalnych produkcji Matthiasa – premierę miała już w 1994 roku, jednak dopiero cztery lata później doczekał się sławy, na którą zasługiwał.
“For An Angel” to po prostu ponadczasowa produkcja, będąca niejako definicją tego, co rozumiemy przez “stary, dobry trance”. Sam mam mniej lat, niż ten utwór, ale bardzo lubię do niego raz na czas wracać. Mam nadzieję, że będzie mi to dane podczas występu Niemca.

sunrise


Przypominamy – Dreamstate Europe już za siedem dni w gliwickiej Arenie! Bilety cały czas do kupienia za pośrednictwem bileterii abilet i wlotki, a także u naszej zaprzyjaźnionej konkurencji z portalu 4clubbers. Istnieje także możliwość nabycia Dreamstate’owych gadżetów – więcej informacji znajdziecie tutaj.

kalendarz

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?