Drugie życie tanecznego hitu. Sophie Ellis-Bextor znów na listach przebojów dzięki filmowi “Saltburn”

Singiel “Murder On The Dancefloor” został użyty w viralowej scenie filmu “Saltburn”. Dzięki temu Sophie Ellis-Bextor wraca na listy hitów.

2sher

Ostatnie lata przyniosły niemałe zawirowania w temacie cyklu życia utworów. Dzięki popularyzacji platformy TikTok, coraz częściej drugie życie otrzymują kawałki, które miały swoją premierę lata temu. Swoje w tej kwestii dawała i daje także obecność w soundtrackach filmowych czy serialowych. Ale chińska aplikacja tylko wzmocniła ten efekt. W 2022 roku taki efekt, dzięki serialowi “Stranger Things”, uzyskała Kate Bush. Wówczas jej wydany w 1985 roku utwór “Running Up That Hill” powrócił na listy przebojów.

Podobnie było także kilkanaście miesięcy temu z “Bloody Mary”. Dzięki temu, że utwór ten został powiązany na TikToku z jedną ze scen w serialu “Wednesday”, Lady Gaga znów pojawiła się na głośnikach znacznie większej liczby słuchaczy.

emuze.me

Taneczny hit sprzed 23 lat wraca na listy hitów

W ostatnich dniach i tygodniach ten fenomen przypadł w udziale Sophie Ellis-Bextor. Jej pochodzący z 2001 roku taneczny singiel “Murder On The Dancefloor” ponownie stał się hitem za sprawą użycia go w jednej ze scen filmu “Saltburn”. Wokal brytyjskiej piosenkarki i disco akompaniament pojawiają się w finałowym elemencie czarnej komedii, w którym bohater grany przez Barry’ego Keoghana tańczy nago.

Tak naprawdę nie wiedziałam, jaką rolę ten utwór odegra w filmie, dopóki nie zobaczyłam go na pokazie. Uwielbiam go. Myślę, że to zabawny, inteligentny film. Naprawdę mi się podobał.

Sophie Ellis-Bextor w wywiadzie dla NME

Skok popularności spowodował, że “Murder On The Dancefloor” wskoczyło na 2. miejsce listy najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii. Dzięki pojawieniu się kawałka w filmie, Sophie po raz pierwszy w karierze wylądowała na amerykańskiej liście Billboard Hot 100. Obecnie zajmuje tam 58. miejsce. W globalnym rankingu Top 50 Spotify kawałek zajmuje 16. miejsce. W ciągu samej ostatniej doby został odsłuchany 3 miliony razy, z czego około 80 tysięcy to odsłuchy z Polski. To pozwoliło na zajęcie 34. miejsca w polskim zestawieniu najpopularniejszej platformy z legalną muzyką.

ultra

Sophie Ellis-Bextor wkrótce w Polsce

Już wkrótce będzie można usłyszeć ten numer na żywo w naszym kraju. Sophie Ellis-Bextor 13 marca wystąpi w warszawskiej Progresji. Więcej informacji na temat koncertu znajdziecie pod tym linkiem. Obecnie bilety kosztują 129 zł. Występ organizuje agencja fource.


foto: Laura Lewis

emuze.me

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?