Tune Of The Year

Producenci EDM zazwyczaj prezentują muzykę pod kluby czy festiwale. Zdarza się jednak, że tworzą też bardziej “popowe” utwory, by podbić radiowe listy przebojów na całym świecie. W okolicach końca roku niektórzy producenci lubią eksperymentować także z klimatami… świątecznymi.

Coś takiego dotychczas robili już między innymi Kaskade czy Armin van Buuren – teraz ten trend postanowili podłapać Dimitri Vegas & Like Mike. I to przy okazji angażując sporą paczkę swoich producenckich kumpli.

Nie ma w tym ani grama żartu, ponieważ na rynku wydawniczym ukazał się pierwszy utwór z serii, która ostatecznie przyniesie wypełnioną świątecznym EDMem EPkę.

Zacznijmy jednak od początku – w singiel “Christmas Time” (oprócz braci Thivaios) włączyli się… Armin van Buuren oraz Brennan Heart. W teorii mamy więc gatunkowy misz-masz – jednak w praktyce cała czwórka postanowiła skręcić w klimaty… progressive house. To, łącząc się z lekkimi melodiami i motywami świątecznymi, daje nam dość ciekawą hybrydę, która powstać mogła tylko w 2020 roku. Z dziennikarskiego obowiązku dodajemy, że wokalnie w numerze udzielił się Jeremy Oceans, którego możemy kojarzyć min z “One More Round” KSHMR’a.

EDM na święta

“Christmas Time” zapowiada całą EPkę, zatytułowaną “Home Alone” – ukaże się ona już w piątek, 27 listopada. Znajdzie się na niej aż osiemnaście utworów od takich artystów, jak między innymi Coone, Quintino, Blasterjaxx, R3HAB, NERVO, Ummet Ozcan czy VIZE. Lista osób zaangażowanych w remiksowanie takich christmasowych klasyków, jak chociażby “Feliz Navidad”, “Wonderful Dreams”, “Jingle Bell Rock” czy “Last Christmas” jest jednak dłuższa – ale na niej skupimy się w oddzielnym tekście na temat tej EPki.

Tymczasem warto zapoznać się z numerem “Christmas Time” – na początku może być pewien dysonans, ale z każdym kolejnym odsłuchem powinno być chyba coraz lepiej…

Tune Of The Year