kontakt

Rok 2021 stoi na świecie pod znakiem powrotu do normalności. Szczególnie będą mogli to odczuć Amerykanie i Brytyjczycy – bowiem to właśnie tam najsprawniej idzie akcja szczepień. O tych drugich pisaliśmy już nieraz, natomiast dziś skupimy się na tych pierwszych. W Stanach Zjednoczonych bowiem coraz śmielej są znoszone pandemiczne restrykcje. W coraz większej części kraju nie ma już obowiązku noszenia maseczek, a do działania powrócił sektor kultury. To napawa optymizmem także organizatorów festiwali.

Pierwszy z dużych amerykańskich eventów, które zazwyczaj są przed nami – EDC Las Vegas – w ostatnich latach odbywa się w okolicach połowy maja. Tegoroczna edycja stała jednak, z przyczyn oczywistych, pod znakiem zapytania. Według oświadczenia, które zaprezentował dwa tygodnie temu Pasquale Rotella (właściciel Insomniac), powodzenie majowej daty zależy od przyjęcia przez władze stanu Nevada planów bezpieczeństwa. Zawierały one chociażby planowaną frekwencję (200 000 osób dziennie), liczba scen (14) czy obowiązek noszenia maseczki na terenie imprezy.

Uda się?

Wczoraj władze stanowe przekazały informację o odrzuceniu przedłożonego przez Insomniac planu. Mimo to, w nocy czasu polskiego włodarze EDC Las Vegas potwierdzili organizację imprezy w dniach 21-23 maja. Jak wynika z oświadczenia, wkrótce poznamy szczegóły dotyczące protokołów bezpieczeństwa, a także nowy lineup. Jest również zapewniona możliwość przeniesienia biletu na przyszłoroczną edycję.

Trzeba przyznać – organizatorzy są najwidoczniej bardzo pewni siebie, skoro pomimo odmowy ze strony Departamentu Biznesu i Przemysłu stanu Nevada ogłaszają realizację dużego festiwalu za nieco ponad miesiąc. Równie dobrze możemy jednak czegoś nie wiedzieć – o tym jednak przekonamy się w przyszłości.

Treść statementu znajdziecie poniżej.

Electric Daisy Carnival wreszcie jest na horyzoncie. Podczas pandemii były chwile, kiedy wielu z nas straciło nadzieję. Wyzwaniem dla nas było uczyć się i słuchać naszych serc oraz ufać, że burza w końcu minie, otwierając jasną i słoneczną przyszłość dla członków naszej społeczności na całym świecie.

Ponieważ świat jest zamknięty od ponad roku, z radością ogłaszamy, że jesteśmy na najlepszej drodze, aby móc świętować fizycznie. Zarezerwuj loty, hotele i transport – EDC Las Vegas w dniach 21, 22, 23 maja! ❤️

Postępujemy zgodnie z planem i będziemy ściśle współpracować z lokalnymi i stanowymi urzędnikami, aby event był jak najbardziej bezpieczny. Możesz spodziewać się pełnego doświadczenia EDC bez oszczędzania szczegółów, od terenu festiwalu po muzykę, sceny, sztukę, wykonawców, artystów i fajerwerki! Nie mogę się doczekać zobaczenia wszystkich Waszych pięknych twarzy i poczucia Waszej niesamowitej energii, i nie mogłem być bardziej podekscytowany. ✨

Więcej szczegółów na temat protokołów bezpieczeństwa i lineup’u zostanie podanych wkrótce. Jeśli nie możesz wziąć udziału w edycji w maju 2021 r., nie martw się, możesz przenieść swój bilet na 2022 rok.

kontakt