EDC Las Vegas 2022 ogłasza swój lineup z podziałem na sceny

Poznaliśmy niemalże pełny lineup EDC Las Vegas 2022 z podziałem na sceny. Nie zabraknie czołowych postaci EDMu!

kalendarz

Ubiegłoroczna, zrealizowana w październiku edycja EDC Las Vegas była jednym z największych – jeśli nie największym – festiwali poprzedniego sezonu. Wszystko to brało się z coraz lepszej pandemicznej sytuacji panującej wówczas w Stanach Zjednoczonych. W tym roku festiwale wracają pełną parą niemal na całym świecie. Pasquale Rotella i jego flagowy event będą więc mieć nie lada konkurencję w Europie pod względem frekwencji – między innymi ze strony Tomorrowlandu, na który sprzedano 600 tysięcy biletów. W ubiegłym roku przez EDC Las Vegas przewinęło się niemal pół miliona osób – podczas tegorocznej edycji możemy spodziewać się podobnej liczby uczestników, którzy zostaną wręcz rozpieszczeni jakościowymi występami.

Wiemy już niemal wszystko

Poznaliśmy właśnie niemalże pełny lineup EDC Las Vegas 2022 z podziałem na sceny. Tych w tym roku będzie aż 9 – do dotychczasowego zestawu dołącza nastawiona na muzykę house w różnych odsłonach instalacja bionicJUNGLE. Skład artystów, którzy tam zagrają, poznamy wkrótce.

emuze.me

kineticFIELD

Przejdźmy więc do scen, które nie mają przed nami już niemal żadnych tajemnic. Na pierwszy ogień idzie kineticFIELD – miejscówka, która z racji występujących artystów zasługuje na miano sceny głównej. Na czele składu, który tam zagra, stoją Alan Walker, Alok, Armin van Buuren, DJ Snake, ILLENIUM, Tiesto, Timmy Trumpet oraz Zedd. Swój wyjątkowy set b2b zagrają także David Guetta i MORTEN.

coamicMEADOW

Następnie do gry wchodzi cosmicMEADOW – scena dość różnorodna, na której zaprezentują się zarówno house’owe postaci, jak i te reprezentujące bass music. Zobaczymy tam więc takie nazwiska, jak ACRAZE, DJ Diesel, Dillon Francis, Duck Sauce, Grimes, Madeon, Partiboi69, Tchami czy Yellow Claw.

ultra

circuitGROUNDS

Kolejną dość eklektyczną instalacją będzie circuitGROUNDS. Tutaj również możemy oczekiwać konkretnych występów. Na pierwszym planie stoją tu takie marki, jak Alesso, Boris Brejcha, Charlotte de Witte, Eric Prydz, Excision, MEDUZA oraz ZHU. Warto zaznaczyć także dwukrotny występ deadmau5’a – jako Testpilot i wraz z Kaskade’m w ich wspólnym projekcie Kx5.

bassPOD

Fani drum n bass’u docenią bassPOD, scenę wypełnioną w głównej mierze tego typu brzmieniami. Zagrają tam między innymi Delta Heavy, Friction, Kanine, Sub Focus i Wilkinson. Coś dla siebie będą mieć także entuzjaści dubstepu i trapu – tę część EDMu reprezentować będą między innymi Borgore, Marauda, Riot Ten, Subtronics, Virtual Riot oraz Zomboy.

wasteLAND

Hard dance coraz większym przebojem wjeżdża do Stanów Zjednoczonych. Widać to było na Ultra Music Festival 2022 (gdzie po raz pierwszy pojawiła się hardowa scena), a także podczas ubiegłorocznego EDC Las Vegas. W tym roku scena wasteLAND ponownie będzie grać w rytmie 150 BPM i więcej. Na czele składu stoją tutaj Ben Nicky, Da Tweekaz, Dr Phunk, Headhunterz, Lil Texas, Sound Rush, Sub Zero Project oraz Wildstylez.

kalendarz

neonGARDEN

Na dużych festiwalach nie może zabraknąć muzyki techno – i ta będzie czekać na fanów na scenie neonGARDEN. Po raz kolejny przejmie ją położony w Los Angeles klub factory93, i będzie to naprawdę jakościowy takeover, o czym świadczy lineup. Na jego czele stoją chociażby Adam Beyer, Charlotte de Witte, Enrico Sangiuliano, Joseph Capriati, Richie Hawtin oraz Tale Of Us.

quantumVALLEY

To ze Stanów Zjednoczonych pochodzi znana także wśród polskich trancemaniaków marka Dreamstate. Będzie ona obecna także na EDC Las Vegas, konkretnie na scenie quantumVALLEY. Zagrają tam między innymi Aly & Fila, ATB, Ferry Corsten, Giuseppe Ottaviani, Ilan Bluestone, Mat Zo, Paul van Dyk, Ruben de Ronde oraz Vini Vici.

stereoBLOOM

Oprócz wcześniej wspomnianej bionicJUNGLE, za house’ową odsłonę EDC Las Vegas odpowiada także scena stereoBLOOM. Po raz kolejny jej hostem będzie popularna wśród amerykańskich słuchaczy EDMu wytwórnia Insomniac Records. Za deckami zameldują się między innymi A-Trak, CID, Hugel, Jauz, LP Giobbi, Matroda w secie b2b z Bleu Clair oraz Vintage Culture i James Hype – także jako b2b.

EDC Las Vegas 2022 już za niecały miesiąc

Zapowiada się więc – jak zwykle – na naprawdę konkretny festiwal. Co prawda jest on nieco inny pod względem klimatu niż europejskie wydarzenia – co nie powinno dziwić, wszak amerykański rynek różni się od naszego mocno – ale taki powiew egzotyki także należy do przyjemnych.

emuze.me

ultra

EDC Las Vegas 2022 odbędzie się na torze Las Vegas Motor Speedway w dniach 20-22 maja. Poprzednie edycje były streamowane naprawdę obszernie, i tego samego możemy spodziewać się i w tym roku. Kiedy tylko poznamy szczegóły transmisji na Insomniac TV, opiszemy je na naszych łamach!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?