Armin van Buuren remiksuje rzadko – ale dla Eelke Kleijna zrobił wyjątek. Tak brzmi nowa odsłona “Transmission”

Eelke Kleijn może wpisać sobie w CV rzadki wpis – mianowicie remiks od Armina van Buurena, który rzadko przerabia numery innych twórców.

PDC

Oryginał “Transmission” Eelke Kleijna pojawił się nieco ponad rok temu (25 lutego ur.) w jego wytwórni – DAYS like NIGHTS. Znacznie większy sukces wśród słuchaczy i DJ’ów zyskał jednak wydany nieco później remiks Jorisa Voorna. Ta wersja – przykładowo – zgarnęła na Spotify pięć razy więcej odtworzeń.

Niemałą niespodziankę na rok po premierze sprawił nam z kolei Armin van Buuren (oraz stale wspierający go przy produkcjach Benno de Goeij z duetu Rank 1), tworząc własną wersję utworu Klejina. Interpretację współzałożyciela Armada Music można było usłyszeć już w jego kilku setach, między innymi na niedawnym Transmission Festival 2023 w Sydney.

Warto zaznaczyć, że Armin rzadko wydaje remiksy dla innych twórców (bo nie liczymy tutaj klubowych wersji jego własnych singli). Ostatnim z nich był zaprezentowany w 2021 roku “Love Is Gone” dla SLANDER’a i Dylana Matthewa.

emuze.me

Armin remiksuje Eelke Kleijna

Gdybyśmy mieli przejrzeć dawne interpretacje van Buurena, byłyby one tak różnorodne, jak cały przekrój jego kariery. Twórca “A State Of Trance” ma na swoim koncie remiksy do takich produkcji, jak: OceanLab – “Sky Falls Down”, iio – “Rapture”, Solarstone – “Seven Cities”, po soundtracki (“Game Of Thrones Theme” lub “Nova Zembla”), aż po bardziej komercyjne prace, jak choćby remiks dla Dido (“Everything To Lose”), Davida Guetty i Ushera (“Without You”), a nawet… “Let It Go” Idiny Menzel (czyli wielki hit z animacji Disneya – “Kraina lodu”).

Nowa wariacja Holendra bazuje trochę na oryginale i wspomnianym remiksie Voorna (przez co kilka źródeł – przykładowo 1001Tracklists – błędnie podawało, że w secie na Transmission van Buuren grał wersję Jorisa), jednak łatwo w niej wyczuć jego charakterystyczne brzmienie. Styl tej interpretacji jest naprawdę ciekawy – odrobina mocniejszego kicku i niemała inspiracja dźwiękami z lat 90-tych i zerowych. Czuć ducha starszych wydań Armina.

Nie jesteśmy tą pracą euforycznie zachwyceni, ale na pewno przyjemnie zaskoczeni. Pełna wersja “Transmission” (Armin van Buuren Remix) pojawiła się już nie w DAYS like NIGHTS, lecz w głównym katalogu Armada Music.

To także godna odpowiedź Armina na dwa remiksy Eelke (Day Mix i Night Mix) do kultowego “Blue Fear”, wydane trzy lata temu na albumie “Relaxed”.

PDC

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?