Szybkie testy COVID-19 przyspieszą powrót eventów? Pierwszy taki koncert pod koniec miesiąca

Pod koniec października w Barcelonie odbędzie się impreza, której uczestnicy zostaną zbadani szybkimi testami na COVID-19.

sunrise

Branża eventowa jest jedną z najbardziej poszkodowanych podczas pendemii koronawirusa. Ogromny kryzys spowodowany odwołaniem sporej ilości wydarzeń spowodował, że ludzie zaczęli szukać rozwiązania na te niezwykle trudne dla branży czasy. Pod koniec października w Barcelonie odbędzie się eksperyment, dzięki któremu dowiemy się, czy szybkie testy na COVID-19 zrobione przed imprezą pozwolą wykryć ewentualne zagrożenie.

Impreza na 1000 osób

Prezes Association of Concert Halls of Catalonia Lluís Torrents potwierdził, że pod koniec października zostanie zorganizowana impreza na 1000 osób w klubie Apolo. Zanim jednak uczestnicy wydarzenia wejdą na teren imprezy, zostaną poddani szybkiemu testowi na koronowirusa w szpitalu Can Ruti. Wszystko po to, by odsiać ewentualne zarażone osoby. Jeśli wynik testu okaże się negatywny, to po założeniu maski i dezynfekcji rąk osoba będzie mogła wejść do środka i bawić się jak za czasów przed epidemią.

kalendarz

Test zda test?

Czy szybkie testy będą zbawieniem dla branży eventowej? Wszystko wykaże specjalny raport po imprezie w Katalonii. Jeśli mechanizm zadziała prawidłowo i nie wydłuży specjalnie oczekiwania w kolejkach przed wydarzeniem, to możemy mieć do czynienia z czymś, co pozwoli organizatorom imprez na rozważenie powrotu do działania. Czy szybki test zda test i czy będzie on wykonywany przed każdą większą imprezą? O tym dowiemy się wkrótce.

kalendarz

kalendarz

sunrise

Total
25
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?