Ekwador Festival bez zgody władz Kołobrzegu na imprezę masową? Mamy uzasadnienie i stanowisko organizatora

Otwarcie nawiązująca do pierwszych edycji festiwalu Sunrise impreza klubu Ekwador ma odbyć się w kołobrzeskim amfiteatrze już w ten weekend.

sunrise

Zanosi się na jeszcze gorętszy lipiec w Kołobrzegu, niż się to zdawało jeszcze wcześniej. I nie mówimy tu o aspektach pogodowych, a bardziej o warstwie imprezowej. Oprócz mającym się odbyć już po raz 20. Sunrise Festival, swoją obecność nad polskim morzem po bardzo długiej przerwie planuje zaznaczyć brand Ekwador. Kojarzona z miło wspominanym przez tzw. “starą gwardię” klubem w Manieczkach marka reprezentowana przez Agencję Brussa kilka tygodni temu zapowiedziała powrót elektronicznych brzmień do kultowego kołobrzeskiego Amfiteatru za sprawą Ekwador Festival. Oprócz headlinera, którym jest Agatino Romero, jeden z twórców viralowego “Pedro”, 13 lipca mają tam wystąpić między innymi Johan Gielen, 4 Strings, Marc van Linden, Peran, DJ W i DJ Quiz.

Bez zgody?

W dalszym ciągu trwa sprzedaż biletów, a do otwarcia bram amfiteatru zostało już dosłownie kilka dni. Wokół wydarzenia jest całkiem spory szum, choć nie w stu procentach taki, jakiego życzyłby sobie promotor. Z informacji, które otrzymaliśmy w poniedziałkowe popołudnie wynika bowiem, że władze miasta Kołobrzeg nie wyraziły zgody organizatorom Ekwador Festival na realizację imprezy masowej w określonym czasie i miejscu. Jak czytamy w dokumencie, decyzja ta miała być spowodowana nieprzedłożeniem w odpowiednim czasie kompletu dokumentów. Oznaczałoby to więc, że w wydarzeniu mogłoby uczestniczyć maksymalnie 999 osób, wraz z obsługą.

kalendarz

Prezydent Miasta Kołobrzeg odmawia wydania zezwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej pod nazwą “Festiwal Ekwador” w dniu 13.07.2024r. w Amfiteatrze przy ul. Aleksandra Fredry 1 w Kołobrzegu.

(…)

Zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych, organ wydaje zezwolenie albo odmawia jego wydania w terminie co najmniej 7 przed planowanym terminem przeprowadzenia imprezy masowej. Stosownie zaś do treści art. 29 ust. 4 pkt 1 w/w ustawy organ odmawia wydania zezwolenia w przypadku niezłożenia przez organizatora dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 2, tj. opinii Komendanta Powiatowego Policji, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, dysponenta zespołów ratownictwa medycznego oraz państwowego inspektora sanitarnego.

Zgodnie z art. 26 ust. 2 ustawy z dnia 20 marca 2009r. o bezpieczeństwie imprez masowych, opinie organizator dołącza do wniosku niezwłocznie, jednak nie później niż na 14 dni przed terminem rozpoczęcia imprezy masowej. Ponieważ organizator nie przedłożył wyznaczonych opinii, jak stanowi cytowany przepis, to występują przesłanki do odmowy wydania zezwolenia Agencji Brussa na przeprowadzenie imprezy masowej pn. “Festiwal Ekwador” w dniu 13.07.2024r.

Wobec powyższego należało orzec jak w sentencji decyzji.

Poniżej umieszczamy pełny skan otrzymanego przez nas dokumentu.

kalendarz

Wiemy, co zrobi organizator

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji skontaktowaliśmy się z klubem, który zaprzeczył całej sytuacji. Otrzymaliśmy także zapewnienia, że Ekwador Festival odbędzie się zgodnie z planem. Ostatecznie na facebook’owej stronie pojawiło się oświadczenie o następującej treści:

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi organizacji imprezy w sobotę. Informujemy, że organizowana impreza nie wymaga zezwolenia na jej organizowanie, a jedynie zawiadomienia albowiem odbywa się w amfiteatrze, który jako miejsce wyłączone jest spod definicji imprez masowych!

Dlatego też na to wydarzenie, zostały ostatnie sztuki biletów, ponieważ ilość jest bardzo mocno ograniczona.

Każdego dnia podkładane są nam kłody pod nogi przez osobę, która codziennie chodzi i płacze po wszystkich Urzędach i Instytucjach w Kołobrzegu, ponieważ robi imprezę w Amfiteatrze w terminie 01-04 Sierpnia, ale nie poddajemy się i nie dajemy wyprowadzić z równowagi i zastraszyć!

Widzimy się za 5 dni w Kołobrzegu!

Skontaktowaliśmy się z władzami Kołobrzegu w celu wyjaśnienia paru dodatkowych szczegółów. Będziemy więc najpewniej wracać do tematu.

sunrise


foto pochodzi z archiwum DJa Hazel’a

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?