Jeszcze w czerwcu odbędzie się wirtualny festiwal… w grze Minecraft. W potężnym lineupie są też Polacy

W ostatni weekend czerwca w przestrzeni gry Minecraft zagra ponad 850 DJów i producentów z całego świata. Wśród nich znalazły się też dwa polskie duety.

sb

Festiwal w grze Minecraft – jeszcze pół roku temu wszyscy popukalibyście się w głowę, czytając ten nagłówek, nazywając przy okazji autora pijanym lub niespełna rozumu. Wydarzenia ostatnich miesięcy zmieniły jednak pod tym względem wiele – przez co tegoroczny sezon festiwalowy już jakiś czas temu został wyrzucony do kosza. W zamian pojawiła się instytucja wirtualnych festiwali, o których pisaliśmy już wielokrotnie – a nawet jeden z nich organizowaliśmy (i zorganizujemy kolejny w przyszły weekend). Jednak czegoś takiego jeszcze nie grali.

Event nosi nazwę Electric Blockaloo i będzie mieć miejsce w dniach 25-28 czerwca, czyli już za dwa tygodnie. Wszystko będzie osadzone w kwadratowym uniwersum Minecrafta. Lineup zapiera dech w piersiach – mowa bowiem o 65 scenach i ponad 850 artystach.

Konkretny skład

Wśród DJów i producentów, którzy pojawią się na tym specyficznym evencie nie brakuje największych gwiazd. Swoje “występy” zaprezentują między innymi KSHMR, Steve Aoki, Carl Cox, Galantis czy Jauz. Nie lada atrakcją będzie występujący jako DJ były piłkarz Djiblil Cisse, zaś masochiści chętnie sprawdzą seta Paris Hilton. Plakat z pełnym lineup’em ukazuje, jak sporych rozmiarów jest to przedsięwzięcie. Możecie go zobaczyć pod tym linkiem.

Będą Polacy

Co ważne – nie zabraknie też polskich akcentów. Lineup zasiliły bowiem dwa rodzime duety – reprezentujący bass house LOUD ABOUT US oraz catz n dogz, grający klasyczne house music.

Electric Blockaloo będzie dostępne na wszystkich platformach, na których działa gra Minecraft. To dobra wieść – ta gorsza dotyczy faktu, iż event ten będzie biletowany. Sprzedaż wejściówek startuje jutro – najtańszą można będzie nabyć już za 10 dolarów.

Tydzień wcześniej będzie nasz festiwal

Co prawda w porównaniu z minecraftowym eventem, druga edycja Shining Beats Festival wygląda dość blado – ale też nie ma lipy. Już w przyszły weekend (tj. 19-21 czerwca) będziecie mogli zobaczyć występy takich artystów, jak między innymi Lost Frequencies, Florian Picasso, Sophie Francis, DJ Kuba & Neitan czy cały team FRKNTN. Z kolei pierwszy dzień zabawy będzie należeć do Mateusza Owsiaka aka Blinders i jego przyjaciół – dotychczas obecność podczas takeoveru potwierdzili Sikdope, TV Noise i Guy Arthur.

Pełny lineup poznacie już we wtorek – a więcej informacji znajdziecie na Facebook’owym wydarzeniu.

sb

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?