Emdi zaczyna 2020 rok… w kwietniu. Nowy singiel już teraz, wkrótce kilka kolejnych

Robert Gackowski aka Emdi dopiero w kwietniu raczy nas swoim pierwszym tegorocznym singlem. Nosi on tytuł “You” i klimatem z pewnością pasuje do wiosny.

sb

Robert Gackowski aka Emdi z pewnością nie jest postacią dla czytelników naszego portalu anonimową. W ciągu ostatniego roku poświęciliśmy mu bowiem miejsce na naszych łamach kilkukrotnie – od niusów o nowej muzyce, przez wywiad, po występ w Drop Challenge.

Do tego ostatniego jeszcze przejdziemy – teraz skupmy się jednak na muzyce. Znany z wydawania muzyki na takich kanałach, jak NCS czy Trap Nation bydgoski producent zaprezentował właśnie swój nowy singiel, noszący tytuł “You”.

Coś nowego od Polaka

Track pojawił się na rynku w pierwszej dekadzie kwietnia – co jest dość późnym wynikiem, jak na pierwszy wydany w konkretnym roku singiel. O to, dlaczego tak długo musieliśmy czekać od momentu wydania “Video” – collabu z I.GOT.U – zapytaliśmy samego zainteresowanego.

Druga połowa 2019 roku była dla mnie bardzo intensywna. Od sierpnia wydałem aż 5 nowych nagrań. Myślę, że potrzebowałem odrobiny spokoju, żeby złapać nowe pomysły i inspiracje. Pracowałem też nad nowym materiałem i zebrało się tego naprawdę dużo.

Robert Gackowski aka Emdi

Sam numer jest bardzo melodyjny i energiczny, choć w naszej opinii lepiej się nada do posłuchania niż do poskakania na festiwalu. Ten pierwszy cel realizowany jest zresztą całkiem sprawnie – najnowsza propozycja Polaka zdążyła już odnotować ponad 100 tysięcy odsłuchań na portalu Spotify.

Rekordy na remiksie

Skoro jesteśmy przy wyświetleniach – w ostatnim czasie na social mediach Roberta nieco więcej miejsca zaczynał odzyskiwać kawałek wydany w 2018 roku. Chodzi tu o podrasowaną wersję “In My Mind” od Dynoro, która – jak się okazuje – jest naprawdę popularna na Litwie.

W ostatnich tygodniach remix przeżywa drugą młodość i wykręca spore liczby. Udało się przekroczyć barierę 10 milionów wyświetleń oraz blisko 1 miliona tygodniowo. Już wkrótce planujemy małą niespodziankę związaną z tym remixem.

Robert Gackowski aka Emdi

Robert w tym miesiącu wziął udział w naszym youtube’owym show pt. Drop Challenge. Jakie są jego wrażenia?

Świetna akcja! Fajnie byłoby uczestniczyć w czymś takim. Potraktowałem to troszkę jako wyzwanie dla samego siebie. Często podczas etapu produkowania muzyki, lecimy pewnymi schematami. Drop Challenge pokazuje, że nie potrzebujemy wtyczek jak „Serum”, „Sylenth1”, czy „Nexus”, żeby zrobić track. Nasza kreatywność potrafi zastąpić najlepsze syntezatory. Chciałem w swoim dropie wykorzystać jak najwięcej naszego sampla oraz zrobić zupełnie coś innego niż robię na co dzień.

Robert Gackowski aka Emdi

Odcinek, w którym wystąpił Emdi, znajdziecie poniżej.

To była cisza przed burzą!

Wracamy jeszcze do muzyki – a tej producent ma w najbliższych tygodniach i miesiącach wydać całkiem dużo.

Przede wszystkim planuję powrót do wydawania sporej ilości muzyki. Mam aktualnie podpisane 3 nowe nagrania, które już w najbliższych tygodniach trafią na platformy streamingowe. Okres kwarantanny narodowej postanowiłem wykorzystać na dokończenie wszelkich zaległych dem. Mam nadzieję, że już wkrótce ta niecodzienna sytuacja minie i zobaczymy się gdzieś w klubach.

Robert Gackowski aka Emdi

Trzymamy za słowo, przypominając że najnowszy singiel Emdi’ego pt. “You” możecie odsłuchać poniżej.

foto: Gromysz

sb

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?