Eric Senn znów w ogniu krytyki. Inny polski producent oskarża go o kradzież

TH3 ONE po raz kolejny oskarża Erica Senn’a o kradzież linii melodycznej. Wcześniejsza potyczka skończyła się anulowaniem release’u w labelu Andrew Rayela.

sunrise

Kradzież – słowo, z którym każdy z Rozumem i Godnością Człowieka chciałby mieć jak najmniej wspólnego. Niestety, nieraz przychodzi nam być ofiarami oszustów, którzy chcą zyskać na ciężkiej pracy innych osób. Takie rzeczy zdarzają się nie tylko w życiu codziennym czy w pracy, ale i również w świecie muzyki. Nieraz już byliśmy świadkami “nadmiernej interpretacji”, lecz o przypadkach kradzieży linii melodycznych czy całych utworów słyszy się całkiem rzadko. W ostatnich miesiącach na krajowym poletku muzyki trance bardzo głośną kwestią, zahaczającą właśnie o ten temat, jest konflikt na linii Patryk Stroisz aka TH3 ONE – Eryk Sendecki aka Eric Senn.

TH3 ONE kontra Eric Senn

Pierwszy akt to listopad ubiegłego roku. Wtedy to na Facebook’u TH3 ONE’a pojawił się napisany w bardzo emocjonalny sposób wpis. Wynika z niego, że pochodzący z Gorlic Eric Senn miał przypisać sobie utwór, który miał być collabem obu panów i miał zamiar go wydać samodzielnie w wytwórni inHarmony Music, za którą odpowiada Andrew Rayel. Ostatecznie wytwórnia anulowała release.

kalendarz

(Eric Senn) ukradł mój pomysł nie pytając się mnie o możliwość jego wykorzystania.
Defakto miałbyć to pomysł do wspólnej kolaboracji z nim.
Ale widać że ta osoba lubi sobie przywłaszczać nie swoje melodie i pomysły.

TH3 ONE

Od tamtego momentu minęło już trochę czasu, ale konflikt znów nabrał rozpędu. Z wczorajszego wpisu tego samego producenta na Facebook’u mogliśmy się dowiedzieć, że w najnowszej składance Andrew Rayela pojawił się utwór z linią melodyczną stworzoną przez Patryka i wykorzystaną bez jego zgody. Chodzi o utwór “Revival”, pod którym podpisany jest polski producent Arn00v, a którego ghost producentem miał być właśnie Eric Senn.

kalendarz

Dziś musiałem zgłosić Armadzie oraz inHarmony Music kradzież mojej kompozycji melodycznej. W Find Your Harmony Volume 1 został wydany utwór Arn00V – Revival. Ten utwór jako ghostproducent stworzył Eric Senn. Moja kompozycja melodyczna nielegalnie została użyta w tej produkcji. Jestem głównym kompozytorem i nie wyraziłem zgody na jego użycie.

Patryk Stroisz aka TH3 ONE

Sprawa w sądzie?

Poszkodowany zgłosił sprawę labelowi Armada z nadzieją, że utwór nie zostanie oficjalnie wydany. Zastanawia się również, czy nie wstąpić na drogę sądową. W sprawie wypowiedział się także Andrew Rayel – założyciel inHarmony Music.

Sprawa jest w trakcie śledztwa, i jeśli zostanie udowodnione, że Arn00v użył melodii bez zezwolenia, track ostanie usunięty, a on (Arn00v) poniesie konsekwencje.

Andrew Rayel

Czekamy cały czas na komentarz Erica Senn’a. Tymczasem już teraz wiemy, że sprawa ta z pewnością poruszy po raz kolejny środowisko muzyki trance. Czekamy z niecierpliwością na rozwój sytuacji. Wszak, gdyby doszło do sporu sądowego, to byłby to przypadek precedensowy na skalę polskiej branży EDM.

sunrise

kalendarz

Total
18
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?