Eurowizja Junior 2019 ma wiele wspólnego z muzyką elektroniczną. Wyjaśniamy, co konkretnie

W procesie twórczym tegorocznego konkursu Eurowizji Junior brały udział postaci, mające spore znaczenie w polskiej branży EDM.

kalendarz

W niedzielne popołudnie duża część naszego kraju żyła juniorskim konkursem Eurowizji, odbywał się w gliwickiej Arenie. Polska jako pierwszy kraj w historii drugi raz z rzędu zwyciężyła w konkursie za sprawą znakomitego występu Viki Gabor.

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego o tym wspominamy na portalu z muzyką elektroniczną. Co prawda jakiś czas temu jeden z utworów dwunastolatki zremiksowali Skytech i Melo.Kids, lecz to nie jest główny powód. Zapewne nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale Eurowizja Junior miała więcej wspólnego ze światem muzyki elektronicznej, niż wam się wydaje.

kalendarz

Gromee odpowiedzialny za oprawę muzyczną…

O tym, że Andrzej Gromala będzie odpowiadał za część muzyczną tego wydarzenia, dowiedzieliśmy się jeszcze przed samą imprezą od samego zainteresowanego. Gromee na swoim Facebooku poinformował swoich fanów, że wrócił na konkurs Eurowizji. Tym razem jednak nie jako uczestnik, a jako osoba odpowiedzialna za całą oprawę muzyczną tego wyjątkowego wydarzenia. Wszystkie dźwięki jakie usłyszeliśmy w gliwickiej Arenie, prócz oczywiście utworów konkursowych, to dzieło naszego rodaka.

ultra

…oraz hymn imprezy

Krakowianin wyprodukował też oficjalny hymn Eurowizji Junior. „Share The Joy” miało swoją premierę właśnie w Gliwicach. Była to specjalna wersja utworu, w której wystąpili wszyscy uczestnicy tegorocznej edycji konkursu.

Za techniką stoją ludzie tworzący Sunrise Festival

Nie tylko część muzyczna była powiązana ze światem muzyki elektronicznej. Za techniczną i wizualną część wydarzenia odpowiadała bowiem TSE Grupa, której portfolio jest naprawdę imponujące. Firma z Pruszkowa brała udział przy produkcji między innymi takich wydarzeń, jak Sunrise Festival, Airbeat One, Dreamstate Europe czy eventy Euforia Festivals. Ci, którzy byli na którymś z tych eventów, zdają sobie sprawę z tego, że to nie byle firma krzak, a robota jest realizowana na poziomie. Nie inaczej było i tym razem.

Z kolei głównym projektantem eurowizyjnej sceny był Giorgios Stylianou – osoba od lat odpowiedzialna za wygląd scen na Sunrise Festival.

kalendarz

Polacy też potrafią

Cały niedzielny event, za którego produkcją stała Telewizja Polska, okazało się być wielkim sukcesem. Sukces organizacyjny doceniają wszyscy przybyli goście oraz dziennikarze z całej Europy. Nam nie pozostaje nic innego, jak również pogratulować odpowiedzialnym za przeprowadzenie godnego show. Sukces cieszy tym bardziej, że spory wkład w to wydarzenie miały osoby związane ze światem polskiej muzyki elektronicznej!

kalendarz

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?