Fani SOPHIE proszą o nazwanie planety na cześć zmarłej artystki. Powstała nawet petycja

Zmarła pod koniec stycznia SOPHIE cieszyła się sporym uznaniem wśród swoich fanów, którzy teraz udowadniają to w nieszablonowej akcji.

2sher

Niespodziewana śmierć artystki, znanej szerszej publiczności jako SOPHIE wstrząsnęła środowiskiem śledzącym jej poczynania. Producentka, która współpracowała z m.in. Flumem, raperem Vince Staplesem, Charli XCX, Madonną czy Kim Petras odeszła w wieku zaledwie 34 lat. Fanom EDMu może kojarzyć się jej set z Ultra Music Festival w 2019 roku, który odbił się szerokim echem w branży. Więcej o okolicznościach tego zdarzenia przeczytacie tutaj.

Artystka cieszyła się sporą renomą wśród wielu słuchaczy, a także w środowiskach LGBT. Zaangażowanie to objawia się w niestandardowej inicjatywie, upamiętniającej jej twórczość.

Planeta SOPHIE

Środowisko związane z brytyjską artystką stworzyło internetową petycję o nazwanie planety TOI 1338 na cześć SOPHIE. Została ona odkryta w 2019 roku przez siedemnastoletniego stażystę NASA. Fani nie wybrali tej planety przypadkowo. Zdjęcia, które ostatnio zostały opublikowane, pozwoliły na stwierdzenie, że kolor jej powierzchni przypomina barwy okładki debiutanckiego albumu “Oil of Every Pearl’s Un-Insides”.

Petycja o zmianę nazwy

Poprzeć wniosek o nadanie nowej nazwy planecie TOI 1338 możecie pod tym adresem. Całą jej treść w języku polskim znajdziecie poniżej.

Sophie Xeon, szerzej znana jako SOPHIE, była bardzo wpływową piosenkarką, twórczynią tekstów i producentką, która była wielką inspiracją dla społeczności LGBTQIA+. Jej wiadomości, działania i muzyka pozostawiły nieprzezwyciężony odcisk na wielu jednostkach LGBTQIA+. Ona zawsze pokazywała siebie jako jednostkę i wyrażała prawdziwe ja, co miało wydźwięk we wszystkim, co robiła.

SOPHIE tragicznie zmarła w sobotę, 30 stycznia 2021 roku, około godziny 4:00 AM EET, w Atenach, w Grecji, po wypadku, który miał miejsce w momencie, gdy chciała ona obejrzeć pełnię księżyca. To zdarzenie zdruzgotało jej społeczność fanów, którzy mieli ją jako swoją inspirację. Społeczność, która odbierała jej wiadomości i ich przesłanie, dalej przekazując wpływ, jaki ona miała na nich.

Kiedy interpretacje artystów na temat TOI 1338 b (planeta okołopodwójna odkryta przez Wolfa Cukiera i pracowników naukowych w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda, będącym ośrodkiem NASA) pojawiły się w prasie po 235 spotkaniu Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego w Honolulu, wielu fanów zauważyło podobieństwo miedzy interpretacjami, a estetyką prac wizualnych SOPHIE, w szczególności okładki do jej albumu wydanego w 20218 roku “Oil of Every Pearl’s UnInsides”.

Proszę, niezależnie od niesamowitych naukowców, którzy odkryli planetę, by TOI 1338 b była nazwana ku czci SOPHIE, która miała duży wpływ na społeczność LGBT+. Jej fani chcieliby złożyć hołd, by jej imię było zapamiętane w ten sposób i dla jej wpływu, by kontynuować jego rozwój w nadchodzących latach.

Treść petycji skierowanej przez Christiana Arroyo

Przyjacielskie wsparcie

O akcji fanów na swoich social mediach poinformowali przyjaciele SOPHIE. Charli XCX, której hit “Vroom Vroom” został wyprodukowany przez zmarłą producentkę, zachęcała na swoim Twitterze do podpisania petycji.

O artystce również wypowiedziała się francuska wokalistka, szerzej znana jako Christine and the Queen. W swoim wpisie emocjonalnie odnosi się do twórczości oraz tego, jaką osobą była Sophie. Chris również podała dalej tweeta Charli XCX z linkiem do petycji.

Sophie była gwiezdną producentką, wizjonerką, osobą, na której można było polegać. Buntowała się przeciwko ciasnemu, normatywnemu społeczeństwu będąc bezwzględną zwyciężczynią, zarówno jako artystka, jak i kobieta. Nie mogę uwierzyć, że już jej nie ma. Musimy uhonorować i uszanować pamięć o niej i jej spuściźnie. Ceńmy pionierów.

Christine

2sher

Total
14
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?