kontakt

Ferry Corsten jest jedną ze współczesnych ikon na scenie muzyki elektronicznej. W ostatnich latach w Polsce bywa on często – występował podczas The Harbour of Heaven oraz został zapowiedziany w lineupie krakowskiego ASOT 1000 (najnowsze wieści dotyczące tego wydarzenia znajdziecie tutaj).

Artysta jest jednym z pionierów współczesnej sceny trance, jednak na swoim koncie ma wiele projektów, w których odsłania wiele swoich muzycznych twarzy. Jednym z aliasów, z którego Holender jest znany, jest FERR – i w jego ramach otrzymujemy bardziej ambientowe klimaty. W 2020 roku w ramach tego projektu wydał album “As Above So Below”, który pozwolił jego fanom przezwyciężyć pandemię w przyjemniejszy sposób. Corsten jako FERR nie zwalnia – i niech dowodem na to będzie wynik jego współpracy… z polskim zespołem.

Legenda wspiera polskie talenty

Czterdziestosiedmiolatek stworzył wspólny numer z polską formacją Youth Novels. Za tym projektem stoją stoją dwie kreatywne polskie dusze, które od kilku lat wspólnie publikują swoje utwory, prezentując w nich klimatyczne, mroczne dźwięki oraz bardzo emocjonalny wokal. Duet, który tworzą Ania Babrakowska i Emil Nowak, pochwalił się nadchodzącym wydaniem w wytwórni Armada na swoich social mediach.

Kim są Youth Novels?

Mogliście ich usłyszeć na Openerze, Męskim Graniu czy Enea Spring Break, gdzie mieli okazje grać koncerty. Stworzone przez nich “Don’t Let Me Down”, „Runaway” i „Chaos I Create” towarzyszyły serialowi “Pod Powierzchnią”, który był emitowany na antenie telewizjiTVN. Youth Novels to duet, który ciągle się rozwija i prezentuje swoją twórczość coraz szerszej publiczności. EPki “Chaos I Create” czy “I Used To Wreck It All” mogą szczególnie się spodobać fanom London Grammar.

Artyści ciągle rozwijają swoje brzmienie opierające się na alternatywie i folku. Już wcześniej byli oni otwarci na inne wizję ich twórczości, co zaowocowało kilkoma ciekawymi remiksami od m.in. Hannesa Kretzera, Pepe. czy Sama Thompsona. Przy jednym z ostatnich singli wpółpracowali z Ry X i Olafur Arnaldsem.

Klimat najnowszej twórczości Youth Novels dobrze komponuje się z eksperymentalnym projektem FERR. Udowadnia to ich wspólna propozycja, nazywająca się “Hands“. Niezaznajomieni z ambientowym alter ego Holendra fani trance’u mogą się nieco zdziwić – jednakże jesteśmy zdania, że to zaskoczenie może być tylko pozytywne. Zresztą – możecie o tym przekonać się sami, sprawdzając owoc współpracy niderlandzko-polskiej.

kontakt