FEST Festival ogłasza 20 kolejnych artystów. Przed nami jeszcze ponad 90 ogłoszeń!

Jedna z najlepszych polskich festiwalowych propozycji, czyli FEST Festival ogłasza kolejnych artystów, którzy zagoszczą w Chorzowie.

PDC

FEST Festival, czyli jedna z najgorętszych polskich propozycji festiwalowych nie zwalnia tempa i ogłasza kolejnych artystów. Już na ten moment skład tegorocznej edycji prezentuje się niesamowicie. Znalazło się w nim mnóstwo uznanych i uwielbianych artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Do festiwalu pozostały już tylko dwa miesiące – a to oznacza, że zbliża się oficjalne zamknięcie tegorocznego lineupu. Choć, jak informują organizatorzy, wciąż wiele ciekawych ogłoszeń przed nami, to część z nich mogliśmy poznać już dziś.

Przedostatnie ogłoszenia mocno polskie

W piątym rzucie lineup’u zdecydowanie dominują polscy artyści, a wśród nich największą grupę stanowią reprezentanci polskiej sceny rapowej. Przed publicznością Fest Festivalu w tym roku wystąpią Lanek, Żabson, Rusina, Kukon czy Kinny Zimmer.

emuze.me

Na uwagę zdecydowanie zasługuje jednak ogłoszony wyjątkowy muzyczny pokaz. Zaprezentuje go Jimek, a właściwie Radzimir Dębski wraz z orkiestrą symfoniczną i specjalnymi gośćmi. Na głównej scenie 11 sierpnia rozbrzmi muzyczna podróż przez Historię Polskiego Hip-Hopu. Do tego przedsięwzięcia dołączą między innymi Sokół, Tede, Żabson oraz ZIP Skład.

W tym roku w Chorzowie wystąpi też zespół Coals, odnajdujący się w alternatywnych brzmieniach czy muzyk Piotr Zioła, który wydał niedawno swój pierwszy singiel po długiej przerwie. W lineupie pojawiła się też aktorka Julia Wieniawa, która od jakiegoś czasu podąża muzyczną ścieżką oraz twórca viralowego numeru “Złote Tarasy” Mr. Polska.

PDC

Zainteresowanie uczestników tegorocznej edycji, może wzbudzić też występ ukraińskiej piosenkarki Jamali, zwyciężczyni Eurowizji w 2016 roku. Do artystki na scenie gościnnie dołączy Kayah.

Dwa pozostałe nazwiska na pewno ucieszą fanów muzyki elektronicznej. Do wcześniejszych fascynujących elektronicznych ogłoszeń, dziś dołączył Jon Hopkins i Shy FX. Ten pierwszy to brytyjski producent, który na pewno dostarczy ciekawych muzycznych wrażeń, dzięki odnajdywaniu się w różnych brzmieniach. Natomiast występ Shy FX może okazać się prawdziwą gratką dla wielbicieli drum & bassu.

W poniedziałek z kolei domknięty został lineup pierwszej ze scen Kręgów Tanecznych. Chodzi tu o główną arenę, za której obsadę odpowiada stołeczny klub Smolna. Już kilka tygodni temu poznaliśmy pierwsze nazwiska – Enrico Sangiuliano, Joris Voorn, Nastia, Sam Paganini, Sama’ Abdulhadi i Secret Cinema. Do tego teamu właśnie dołączyli Annett Gapstream, DJ Mell G, Gheist, Layton Giordani, Leon, Oliver Huntemann, Partiboi69 oraz Recondite.

Dodatkowo organizatorzy ogłosili, że jedną ze scen przejmie znany z bezkompromisowego techno paryski kolektyw Possession. Polscy fani mogą znać tę markę z mocnych imprez w klubach Tama w Poznaniu czy Praga Centrum w Warszawie.

Nadchodzi ostatnie ogłoszenie!

Za tydzień poznamy ostatnie gwiazdy, które wystąpią już za niespełna dwa miesiące w Chorzowie. Na ogłoszenie czeka jeszcze około 90 artystów, którzy uzupełnią skład scen festiwalu. Wśród nich zostanie zaprezentowane wielkie nazwisko, które będzie kolejnym headlinerem FEST Festival 2022. Wielu ciekawych informacji doczekają się także fani tanecznej elektroniki – to z tej dziedziny będzie pochodzić większość pozostałych do ogłoszenia nazwisk.

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?